Lefordult az OTP, most vajon merre tovább?
Rosszul kezdte a hetet az OTP árfolyama. Annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat inkább semleges volt, 1 % feletti eséssel nem sokkal 15600 forint felett zárt a részvény. Értelemszerűen nagy esésről nem beszélhetünk, de lassan újra komoly válaszúthoz érkezhet a legnagyobb magyar blue chip árfolyama.
Esés után szűk sávban
Az OTP június elején érte el új történelmi maximumát, amikor 17000 forint fölé emelkedett az árfolyama. Onnan némi technikai szempontból teljesen természetes korrekció kezdődött, majd pedig már jó ideje a 15500-16200 közti sávban mozog az árfolyam. A technikai indikátorok a sávozásnak köszönhetően leginkább semleges képet mutatnak, a sávból való valamilyen irányú kitörés mutathatná az utat. Most a zóna alsó részéhez került közel a nagybank részvényeinek árfolyama, ezért kiemelten érdemes lesz figyelni, hogy innen újból visszapattan-e az OTP. Amennyiben nem, akkor a 15000 forintos lélektani szint mellett a látható 100 napos mozgóátlag lehet támasz. Ha újra felfelé törne az OTP, akkor először a 16000-16200 közötti ellenállással, illetve a történelmi csúccsal kell megküzdeni.
Támogató külső környezet
A technikai szempontok után érdemes áttekinteni az OTP fundamentális helyzetét. Mint ismert, a járvány sújtotta 2020-as évben is 300 milliárd forint feletti profitot hozott az OTP, és az idei első negyedév is jól sikerült. Nemsokára érkezik a második negyedéves gyorsjelentés, ami már most a befektetők gondolataiban lehet. Aktuális lehet az osztalék kérdése is, Csányi Sándor elnök-vezérigazgató erről nemrégiben így nyilatkozott: „Szeptember 30. után viszonylag gyorsan napirendre fogjuk tűzni annak a megvitatását, hogy fizessünk-e osztalékelőleget vagy várjuk meg a következő évet, de előre mondom, hogy ha megvárjuk a 2021-es évet lezáró közgyűlést, és közben osztalékelőleg fizetésére nem kerül sor, akkor a már félretett 119 milliárd forintot nem fogjuk elsumákolni, hanem ki fogjuk fizetni a befektetőknek.”
Az OTP részvényesei tehát előbb, vagy utóbb, de extra magas osztalékra is számíthatnak. Emellett az MNB szigorítási ciklusa is segít a bank profitjának a kamatmarzsokon keresztül. A gazdasági nyitással járó makrogazdasági fellendülésnek a bankszektor, és így az OTP is kiemelt haszonélvezője lehet, a korai magyarországi nyitás tekintetében ez fokozottan igaz. Az OTP fundamentumaira tehát nem lehet panasz, természetesen a részvényárfolyam ugyanakkor a befektetők értékelésén múlik. Arról, hogy mi ez az értékelés, a gyorsjelentés után kaphatunk teljesebb képet.