Magyar tőzsdei körkép
A hét utolsó kereskedési napja igen negatívan indul a magyar részvények, és így a BUX index számára. Annak ellenére, hogy a német DAX index jelentősen képes volt emelkedni a tegnapi nap végén, és ma is pluszban tartózkodik az árfolyama, a magyar részvényindex jelenleg több, mint 0,6 %-os esést kénytelen elszenvedni.
Az OTP részvény árfolyama a héten már gyakorlatilag megszokott módon esik, egyre inkább közelít a 10 000 Ft-os szinthez. Annak letörése lélektanilag és technikailag sem tenne jót a bankpapír kilátásainak. Bár többször ezen szint alatt járt az árfolyam az utóbbi hónapokban, igazán szignifikáns letörést még nem tapasztalhattunk idáig. Ugyanakkor minél többször fut neki egy támasznak vagy ellenállásnak egy instrumentum jegyzése, annál nagyobb az esélye, hogy végül szignifikánsan átviszi azt. További aggasztó jel, hogy a DAX emelkedéséből nem tudja kivenni a részét a papír, így ha a nyugati tőzsdéken jelentős korrekció bontakozna ki, akkor nem igazán indulna előnyös helyzetből az OTP részvénye.
A második legnagyobb BUX komponens, a MOL sem tudhat maga mögött sikeres napokat, az 1700-as szintet nem sikerült visszafoglalnia az árfolyamnak az elmúlt napokban, így további esést láthattunk. Jelenleg a magyar olajmulti árfolyama azonban enyhe, 0,6 %-os pluszban tartózkodik. A Mol gyenge teljesítményében szerepet játszhat az olajárak elmúlt napokban és hetekben tapasztalt hanyatlása is, illetve valószínűleg sok befektető kivár, amíg nem teszteli újra a márciusi mélypontot. Ez 1500 Ft-os árfolyamot jelentene, azon a szinten már tényleg igen alulértékelté válna a papír a P/E ráta alapján.
A Richterről sem írhatunk túl sok pozitívat jelenleg. A múlt heti csúcsdöntés óta lassan kijelenthető, hogy folyamatosan esik a gyógyszercég árfolyama, már a 6600-as szintet ostromolja (ezúttal felülről) a Richter. Ráadásul igen jelentős forgalom mellett teszi ezt, a mai napon a kereskedés első két órája után már 2 milliárdos forgalmat tudhat magáénak a részvény. További esés esetén a 6500-ast szint jelenthet támaszt, illetve reményt adhat, hogy a rövidtávú indikátorok alapján már érik az esés korrekciója is.
A negyedik, legkisebb blue chip, a Magyar Telekom árfolyama ugyanakkor másfél százalékos pluszt tud ma felmutatni, így messze a legjobban teljesítő blue chip. A telekommunikációs cég pozitív és stabil teljesítményében valószínűleg szerepet játszhat az ilyen árfolyamok mellett igen vonzó hozammal kecsegtető várható osztalék.