Magyarország és Szlovákia közös projektje- Egy millió eurós fejlesztés indul
Magyarország és Szlovákia közös természetvédelmi fejlesztésbe kezd a határ menti bioszféra-rezervátumok megóvása érdekében, az Európai Unió Interreg programjának támogatásával. A projekt célja az élőhelyek helyreállítása, az invazív fajok visszaszorítása és a fenntartható környezeti nevelés erősítése.
Bioszféra-rezervátumok közösségi és természetalapú fejlesztése kezdődhet el a magyar-szlovák határ mentén az Európai Unió Interreg programjának támogatásával – közölte a BURST Nonprofit Kft. Az új projekt célja a biodiverzitás védelme, valamint az élőhelyek megőrzése és rehabilitációja.
A projekt céljai és intézkedései
A program keretében veszélyeztetett őshonos növény- és állatfajok védelme valósul meg, továbbá a természetes élőhelyek revitalizációját és az invazív fajok visszaszorítását is támogatja. Emellett hozzájárul a környezeti neveléshez, a bioszféra-rezervátumok népszerűsítéséhez és az önkéntesség ösztönzéséhez.
Résztvevő partnerek és támogatás
A projekt 30 hónapos időtartamra tervezett, összköltségvetése 1 millió euró. Magyar oldalon a Pilis Bioszféra Rezervátumért felelős pilisborosjenői önkormányzat, a Pilisi Parkerdő Zrt., a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, valamint a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság vesz részt a projektben. Szlovák oldalon a Poľana Bioszféra Rezervátum, a Náą región – Podpoµanie regionális társulás és Vígµaą (Végles) község önkormányzata csatlakozott.
A BURST Nonprofit Kft. szerepe
A BURST Nonprofit Kft. a projekt szakmai tudásmegosztásáért, stratégiai tervezéséért és módszertani útmutatók készítéséért felel. Feladatai közé tartozik a pályázati lehetőségek felkutatása, projektötletek generálása és a nemzetközi megjelenítés elősegítése. A társaság 65 228,80 euró (csaknem 30 millió forint) támogatást kapott az Interreg VI-A Magyarország-Szlovákia Program keretéből.
Az Interreg VI-A Magyarország-Szlovákia Program szerepe
Az Interreg VI-A Magyarország-Szlovákia Program az Európai Regionális Fejlesztési Alapból 124,5 millió euró támogatást kapott a 2021–2027 közötti időszakra. A program célja a szociális, intézményi és zöld együttműködések fejlesztése. A teljes programterület a szlovák oldalon 3,34 millió, a magyar oldalon pedig 5,45 millió embert érint.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock