Tőzsdezárás Február 19. – A 4iG kilőtt, a BUX megtorpant
Történelmi csúcsot döntött a 4iG, miközben a BUX minimálisan csökkent a romló nemzetközi hangulat miatt. Az OTP erősödött, a Richter viszont jelentősen esett, ahogy a piacok elkezdték beárazni az új amerikai vámok hatásait.
Magas forgalom, vegyes eredmények a Budapesti Értéktőzsdén
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 63,96 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 88 606,94 ponton fejezte be a szerdai kereskedést. A részvénypiac forgalma elérte a 20,4 milliárd forintot, a vezető részvények közül az OTP kivételével valamennyi gyengült. A 4iG történelmi csúccsal zárt. A mai délelőtti kereskedés nem hozta meg az újabb rekordot.
Nemzetközi hangulat és amerikai vámok hatása
Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a romló nemzetközi befektetői hangulat és az amerikai vámok beárazása nyomást gyakorolt a piacokra. A keddi amerikai-orosz csúcstalálkozó eredményeit a piacok csalódással fogadták, ami eladási hullámot indított el, bár a BUX mindössze minimális mínuszban zárt.
A vezető részvények teljesítménye
- OTP: 130 forinttal, 0,53 százalékkal 24 640 forintra erősödött, 12,1 milliárd forintos forgalommal.
- Mol: 18 forinttal, 0,6 százalékkal 2994 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
- Magyar Telekom: 2 forinttal, 0,14 százalékkal 1438 forintra esett, 309,9 millió forintos forgalmat bonyolított.
- Richter: 200 forinttal, 1,81 százalékkal 10 850 forintra gyengült, 3,9 milliárd forintos forgalom mellett.
A 4iG a nap nyertese, a BUMIX jelentős emelkedésben
A nap egyik legnagyobb nyertese a 4iG, amely több mint 16 százalékos emelkedéssel, 1658 forintos történelmi csúcson zárt, kimagasló forgalom mellett. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 2,87 százalékkal, 8391,87 pontra nőtt, 234,1 pontos emelkedést produkálva a keddi záráshoz képest.
A tőzsdei szakértők figyelemmel kísérik, hogy a BUX képes lesz-e új csúcsot dönteni a héten. A piac további mozgását befolyásolhatják a nemzetközi események és a befektetői hangulat alakulása.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock