Jól indul a hét a magyar piacokon – szárnyal a Richter és a forint
Három nap után ma van újra kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT). A tegnapi magyar tőzsdét érintő szünnap során a vezető európai és amerikai részvényindexek emelkedtek, így várható volt a jó hangulat a hazai börzén is. A blue chipek közül leginkább a Richter teljesít jól, melynek árfolyama 9000 forint fölé emelkedett, de a Mol sem panaszkodhat. Eközben a forint a kulcsfontosságú szint alá erősödött az euróval szemben.
Richter és Mol – vállalatspecifikus emelkedés
A Richter részvényárfolyama újra közül került történelmi csúcsaihoz, miután ma jelentős mértékű emelkedést mutatott fel a gyógyszercég részvényeinek árfolyama. A jó hangulat oka leginkább az a pénteki hír lehet, mely szerint a cég által gyártott cariprazine a klinikai vizsgálatok szerint adható kiegészítő kezelésként az erre rászoruló betegeknek. Fontos megjegyezni, hogy a pszichiátriai kezelésekben alkalmazott gyógyszerből származó profit jelentős részét teszi ki a Richter eredményének.
Szép emelkedést mutat ma a Mol is, az olajmulti szempontjából a legpozitívabb a pénteki gyorsjelentéssel kapcsolatos optimista piaci várakozás lehet. Mivel mind az olajárfolyam, mind a finomítói marzsok jelentősen képesek voltak emelkedni az előző év azonos időszakához képest, vélhetően a harmadik negyedévben is tekintélyes profitot tud szállítani a második legnagyobb magyar blue chip. Ráadásul a gazdasági nyitásnak köszönhetően a fogyasztói szolgáltatások üzletág is szépen teljesíthetett a vizsgált negyedévben.
Erősödik a forint
Egyelőre kedvezően indul az utolsó őszi hónap a magyar fizetőeszköz számára is. A forint ugyanis képes volt a kulcsfontosságú 360-as szint alá erősödni az euró ellenében. Amennyiben tartósabban a technikailag és lélektanilag is fontos érték alatt marad az EUR/HUF kurzus, újra lehetőség lehet a sávközép (355) és a 350-360 közötti sáv aljára történő erősödésre. Nagyban függ ez attól, hogy a november közepén esedékes kamatdöntésen a jegybank milyen üzeneteket közöl, ugyanis az inflációs nyomás még egyáltalán nem úgy tűnik, hogy enyhülne Magyarországon. Ez pedig akár újra erőteljesebb kamatemeléseket és egyéb szigorításokat vonhat maga után az MNB részéről.
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/tozsde-richter-cariprazine-depresszio.739285.html