A jövő munkahelye: a zöld iroda
Sikamlós pálya adóügyileg a munkahelyi étkeztetés
Számos olyan vendéglátóegység létezik, amely irodaházon vagy gyárépületen belül működik, elsősorban – de nem kizárólagosan – az ott dolgozók ellátása érdekében. Az elmúlt években e vendéglátóhelyek jelentős része külsős vendégek számára is elérhetővé tette éttermi szolgáltatásait. Az érintetteknek azonban számolni kell azzal, hogy szolgáltatásaik bizonyos része esetleg a munkahelyi / üzemi étkeztetés kategóriába sorolandó, amelyre nem alkalmazható az éttermi áfa.
A bóknak varázsereje van – kár, hogy nem élünk vele eleget!
Kapunk-e és adunk-e elég bókot? Legújabb kutatások szerint a dicséret jót tesz annak is, aki adja, és annak is, aki kapja. Viszont ritkán élünk vele, mert sokat aggódunk mások reakciója miatt. Pedig a félelmek gyakran alaptalanok.
A jövő munkahelye: a zöld iroda
Világszerte egyre többen teszik le a voksukat a környezetbarát és újrahasznosítható termékek mellett, és törekednek a tudatos életmódra. Ezt a szemléletet a civil emberek mellett a vállalatok is átvették, így megalakulhattak a fenntartható és energiatakarékos irodák is, melyek a „zöld iroda” nevet kapták. De mitől válik egy munkahely zölddé?
Egyre hangsúlyosabb a képzésben: környezettudatosság és fenntarthatóság a munkában
Sok most végző diák viseli szívén a környezet és a természet sorsát. De ezek-e a megfelelő kritériumok a munkahelykereséskor? Igen is, és nem is. Ugyanis a fenntarthatóság időközben szinte minden képzés esetében téma lett. Mindenekelőtt az úgynevezett cleantech ipar szakmunkásaira van kereslet.
Nem is kell befejezni a mondatot, mindenki tudja, hogy mi következik utána. A „de sajnos nem tudjuk tovább foglalkoztatni” tartalmat többféleképpen is megfogalmazzák a munkáltatók, attól függően, hogy milyen indokkal köszönnek el a munkavállalótól. Ha egyáltalán elköszönnek vagy megköszönik az addigi munkáját, mert ez bizony sokszor elmarad a felmondás vagy szerződésbontás közlésekor.