Pozitívan indult a szerdai kereskedés a nyugat-európai tőzsdéken. Frankfurt és London pluszban kezdett. Párizs is erősödéssel indult. A Brent olaj gyengült. Az árfolyam még 64 dolláron áll. Az arany jegyzése viszont emelkedett.

Lendületesen kezdődött a kereskedés szerdán reggel. Forrás: Unsplash
Lendületesen indult a szerdai kereskedés a fontosabb európai értékpapírpiacokon. London, Párizs és Frankfurt pluszban kezdett. Az EuroStoxx 50 indexe pedig 0,02 százalékkal gyengült az indulásnál. A keddi mínuszos nap után a kereskedés pozitív irányba lendült és optimista hangulat van a piacokon.
Az európai tőzsdéken a vezető indexek szerda reggeli indulása
Pluszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán.
London: Az FTSE index 0,09 százalékkal erősödött a nyitást követően.
Frankfurt: A DAX index 0,11 százalékos pluszban áll.
Párizs: A CAC-40 index pedig 0,01 százalékkal erősödött a kereskedés kezdetén.
EuroStoxx50: Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az index 0,02 százalék mínuszt jelzett.
A nyersanyagpiacok indulása szerdán az európai tőzsdéken
Az európai tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 37 centtel 0,57 százalékkal, 64,52 dollárra csökkent.
Az arany ára emelkedéssel kezdett szerdán. A nemesfém ára unciánként 0,47 százalékkal 19,01 dollárral, 4 085,51 dollárra emelkedett.
Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsde legközelebbi, decemberi jegyzésében 1,68 százalékkal esett és 1 megawattóra 31,16 euróba került a kereskedés első órájának végén. A gázjegyzés három hónapja 33,53 eurón, egy éve 41,24 eurón, két éve 44,18 eurón zárt.
A devizák árfolyama az európai piacokon
Az euró jegyzése 383,43 forintra gyengült 9 órakor a kedd esti 383,80 forintról. A svájci frank árfolyama 414,45 forintról 414,14 forintra csökkent, a dolláré pedig 331,50 forintról 330,90 forintra süllyedt. Az euró árfolyama 1,1594 dollárra erősödött a kedd esti 1,1578 dollárról.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Unsplash