Állampapír – imádják a 21 %-os kamatot a magyarok
Friss adatokat közölt az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a lakossági forint magyar állampapírok értékesítéséről. Újra a Fix Magyar Állampapír (FixMÁP) állt a dobogó csúcsára, de továbbra sem mondható, hogy egy szereplőssé lett volna a piac. A nyári időszak látszik az adatokon, de továbbra is keresik a hazai háztartások a biztonságos befektetést.
Állampapír – íme a számok!
A 3 év alatt évente fixen 7 %-os, összesen 21 %-os kamatot fizető FixMÁP most sem okozott csalódást. Az állampapír 15,6 milliárd forintos értékesítési adatot ért el, ami bár nem kiemelkedően magas, az első helyhez ezúttal elég volt. A második helyezett a Bónusz Magyar Állampapír (BMÁP) lett, ilyen szempontból eddig tehát szokásosan alakult a sorrend. A Diszkont Kincstárjegy kamatozásától függő hozamú állampapírból 8,9 milliárd forintért vásároltak a magyarok. A nem is olyan régóta új feltételekkel futó Magyar Állampapír Plusz (MÁP+) bár messze van az első helytől, feléledt a korábbi érdektelenségből. A szuperállampapír dematerializált változatából 7,8 milliárd, a nyomtatott formából 0,3 milliárd értékben fogyott.
Szinte menetrendszerűen hozza 5-6 milliárd körüli számát a Kincstári Takarékjegy (KTJ). A postákon kapható állampapír ezúttal 5,8 milliárd forintot tudott bevonzani. A Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) értékesítése ezúttal is csak az utolsó helyre volt elég. A 2,2 milliárdos adata szinte jelképesnek mondható a korábbi csúcsokhoz képest. Igaz, állomány tekintetében a korábbi sorozatok miatt egyértelműen PMÁP-ból tart a legtöbbet magánál a lakosság.
Vásárlás előtt fontos a Magyar Állampapír hivatalos weboldalán tájékozódni a lehetőségekről.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!