
Devizapiac Április 4.– Szárnyra kapott a forint, látványosan erősödött a dollárral szemben. Visszatért a vásárlói bizalom?
Vegyesen mozgott péntek reggelre a forint a főbb devizákkal szemben. Az euró árfolyama 403 forint fölé kúszott, míg a dollárral szemben erősödött a magyar fizetőeszköz és már 364-nél áll. A svájci frank viszont gyengült. A nemzetközi devizapiacokon vegyes a hangulat, de a dollár mozgása most a hazai fizetőeszköz malmára hajtja a vizet. Kérdés, tartós lehet-e az emelkedő trend?
A dollár gyengül, a forint erősödik – új lendületet vett a hazai deviza a hét zárónapján.
A forint árfolyama péntek reggelre stabilan tartja pozícióját a nemzetközi devizapiacon, sőt, a dollárral szemben még erősödni is tudott. Az euróval és a svájci frankkal szemben gyengült. Az euró jegyzése reggel hét órakor 403,61 forint volt, kissé emelkedve a csütörtök esti 403,33 forintról. Ezzel szemben a forint 2,1 százalékkal izmosodott az amerikai dollárral szemben az év eleje óta, a svájci frankkal szemben enyhe gyengülés látható. Az előző napi teljesítményhez képest vegyes mozgásokkal, de továbbra is magabiztosan tartja magát a forint a nemzetközi devizapiacon. Vajon tartós maradhat a dollárgyengülés, és meddig húzhatja még a forint a jelenlegi szinteken?
Árfolyamok kora reggel
-
Euró: 403,61 Ft – szerda este: 403,33 Ft volt
-
Dollár: 364,0 Ft – szerda este: 365,42 Ft
-
Svájci frank: 426,82 Ft – kedd este: 424,96 Ft
Mi történt a héten?
Heti összevetésben is vegyes a kép:
-
Euróval szemben: a forint 0,3 százalékot gyengült,
-
Svájci frankkal szemben: 1,1 százalékos gyengülést mutatott,
-
Dollárral szemben: viszont erőteljes, 2,1 százalékos erősödés történt.
Az év elejéhez képest azonban még mindig látványos a forint izmosodása: 1,9 százalékkal erősebb az euróval, 8,4 százalékkal a dollárral, és 2,6 százalékkal a svájci frankkal szemben.
Mi mozgatja most a piacot?
Az év elejéhez viszonyítva a magyar fizetőeszköz továbbra is meggyőző teljesítményt nyújt. A befektetői hangulat a globális bizonytalanságok ellenére sem romlott jelentősen, és a piaci mozgások arra utalnak, hogy a forint kedvező pozícióból várhatja a következő hetet. A nemzetközi befektetői hangulat továbbra is érzékenyen reagálhat az amerikai vámintézkedések híreire, a globális inflációs és kamatvárakozások alakulására, valamint az európai gazdasági kilátásokra. A forint mozgását ezek mellett a hazai monetáris politika és a régiós befektetői kockázatvállalási kedv is befolyásolhatja. Meddig tart a szárnyalás?
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock