Szexuálisan bántalmazott állítólag 111 nőt és lányt a millárdos
Régóta hangoztak a vádak, de az áruházmágnás körüli visszaélési botrány mértéke továbbra is megdöbbentő.
Mohamed Al Fayed tavaly szeptemberben, 94 éves korában hunyt el. Most, valamivel több, mint egy évvel később, a londoni Harrods luxusáruház rendkívül gazdag egykori tulajdonosát érintő visszaélési botrány teljes terjedelme válik nyilvánossá. Amint azt a brit „Guardian” a rendőrségre hivatkozva írja, az iparmágnás négy évtized alatt összesen 111 nőt és lányt bántalmazhatott szexuálisan.
Az áldozatok közül 21-en jelentkeztek
Az áldozatok közül 21-en jelentkeztek a rendőrségen 2005 és Al Fayed halála között. További 90 nő jelentkezett a hatóságoknál, miután a BBC dokumentumfilmet sugárzott az üzletember támadásairól. A BBC szerint a bűncselekmények 1977 és 2014 között történtek, a legfiatalabb áldozat mindössze 13 éves volt. Az Al Fayed elleni vádakról itt olvashat bővebben.
A Harrods egykori alkalmazottai megerősítik, hogy telefonokat hallgattak le, és rejtett kamerákat szereltek fel a cégnél. A volt biztonsági főnök-helyettes jelentése szerint az ő feladata volt ellenőrizni ezeket a felvételeket. Al Fayed a megfigyelési technológiát használta a beosztottak megfélemlítésére. A brit sajtó szerint jelenleg öt személy ellen folyik újabb nyomozás. Azzal vádolják őket, hogy lehetővé tették a vállalkozónak, hogy visszaéljen a céggel.
Mohamed Al Fayed – Kenőpénzek a rendőrségnek?
Ráadásul hamarosan vizsgálat indulhat, miért nem folytatták ilyen sokáig az ügyet. A londoni rendőrség 2008-ban már kapott információt két nőtől, de láthatóan nem történt semmi. Szó lenhet az esetleges vesztegetésről is a rendőrség soraiban.
Al Fayed 2023-as halála előtt több nyilvános vád is felmerült. 1995-ben a Vanity Fair magazin közzétett egy cikket, amelyben rasszizmussal, megfigyeléssel és alkalmazottakkal szembeni szexuális visszaélésekkel vádolták. Al Fayed beperelte a magazint rágalmazás miatt. A Vanity Fair ezután további információkat gyűjtött össze.
Al Fayed fiának, Dodinak 1997-ben bekövetkezett halála után a kiadó beleegyezett a kutatás leállításába „a gyászoló apa iránti tiszteletből”. Al Fayed keresetét ezt követően visszavonták.
Fotó: ABC