2024 november 15

Egyre nagyobb a megtakarítási hajlandóság a pénztártagok körében

Az OTP Egészségpénztár eredményei azt mutatják, hogy egyre nagyobb a megtakarítási hajlandóság a pénztártagok körében. 2016 óta az OTP Egészségpénztárnál különböző, önsegélyező szolgáltatások is igénybe vehetők. Melyekkel a legfrissebb adatok alapján egyre több tag él és ez a szám a tavalyi évhez képest is növekvő tendenciát mutat. Érdemes még tudni, hogyha a tagok bent hagyják a pénzüket a Pénztárban, akkor az hozamot is hozhat.

Egyre többen élnek azzal a lehetőséggel, hogy az OTP Egészségpénztári egyenleg nem csupán gyógyszerekre és orvosi vizsgálatokra fordítható. Hanem nagy segítséget jelenthet különböző élethelyzetekben is – a gyermekgondozástól kezdve, a beiskolázáson át, egészen a lakáshitel törlesztésig.

Számos önsegélyező szolgáltatás érhető el

Az OTP Egészségpénztárnál elérhető önsegélyező szolgáltatások lehetővé teszik a tagok számára, hogy könnyítsenek a saját vagy a családi kiadások terhein. Illetve támogassák hozzátartozóikat. Ezek a támogatások 180 nappal korábbi befizetések után vehetők igénybe. Azaz a pénztártag egyéni számláján nyilvántartott, legalább 180 napja rendelkezésre álló szabadon felhasználható egyenlege terhére. Számos önsegélyező szolgáltatás áll rendelkezésre a tagok számára: születési, gyermekgondozási, gyermeknevelési, beiskolázási támogatás, az idősgondozás támogatása, a temetés igazolt költségeinek a támogatása, valamint a lakáscélú jelzáloghitel törlesztésének és a közüzemi díjak finanszírozásának támogatása.

Az elmúlt években a születési támogatás volt a legnépszerűbb, amire akár 1 millió forint egyszeri támogatás igényelhető gyermekenként.

Egyre nagyobb a megtakarítási hajlandóság a pénztártagok körében.

A tavalyi évben megugrott a lakáscélú jelzáloghitel törlesztés támogatásának igénybevétele is, ami 2023 első felében közel félmilliárd forint volt.

Szintén a kedveltebb szolgáltatások közé tartozik a gyermekgondozási támogatás (CSED/GYED), valamint a beiskolázási támogatás, amely keretében elszámolható például a ruházat, taneszköz, tandíj, kollégium vagy az albérlet is.

Emellett minden korcsoportban nőtt az önsegélyező támogatásokat igénybe vevők száma is, de ez a 30-39 évesek között a legjelentősebb. A pénztártagok által jelenleg önsegélyezésre is felhasználható összeg kb. 15 milliárd forint.

,,Az idei év eredményei is azt mutatják, hogy a pénztártagok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségcélú öngondoskodásra, és jelentősen bővült a családi (önsegélyező) szolgáltatások igénybevétele is, amellyel a család életében jelentkező anyagi terhek csökkenthetők. Pénztárunk szolgáltatás portfóliójával arra törekszik, hogy számos élethelyzetben – legyen szó egészségügyi problémáról vagy akár az állás elvesztéséről – segítséget tudjon nyújtani, és megbízható partner legyen a hosszabbtávú tervek és elköteleződések esetén is meglévő és a leendő tagjai számára – mondta Kovács Tamás Attila, az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatója.

Borítókép forrása: Shutterstock