
Kilőtt a BYD – Hatalmasat ugrott a profit, de mi lesz Magyarországon?
Az első negyedéves profit 100,4%-kal ugrott meg az egy évvel korábbihoz képest, ami közel két év leggyorsabb üteme, mivel a kínai elektromos jármű óriáscég az intelligens elektromos járművek árháborúja után megnövelte előnyét versenyképes hazai piacán.
A nettó nyereség elérte a 9,2 milliárd jüant (1,26 milliárd dollár) – derült ki a friss tőzsdei bejelentésből, a vállalat korábbi becslése szerint 8,5-10 milliárd jüan volt várható.
God’s Eye” vezetőtámogató rendszer
A bevétel 170,4 milliárd jüan volt a negyedévben, ami éves szinten 36,4%-os növekedés, szemben az előző negyedévi 52,7%-os növekedéssel. Kína legnagyobb elektromos járműgyártója az elmúlt néhány hónapban felpörgette a piacot azzal, hogy „God’s Eye” vezetőtámogató rendszerét alapfelszereltségként, extra költségek nélkül kínálta termékpalettájában, és bemutatta az új szupertöltésű elektromos járművek technológiai platformját. A versenyben olyan riválisokat késztetett lépése, mint a Leapmotor.
A Geely és a Toyota követi a példát az intelligens funkciókat tartalmazó, megfizethető elektromos autókkal. A világ legnagyobb autópiacán évek óta tartó árháború új frontjának megnyitásával a BYD igyekszik növelni előnyét hazai piacán, ahol január-márciusban az eladások 13,6%-át érte el, szemben az előző év azonos időszakának 12,1%-ával -számol be rola Reuters hírügynökaség.
Geely és a Toyota követi a BYD-t
A két kínai vegyesvállalat együttes piaci részesedése 12,1%-ra esett vissza az első negyedévben az egy évvel korábbi 13,7%-ról. Az eheti sanghaji autószalonon azonban a BYD és más autógyártók kerülik a fejlett vezetéstámogató képességekkel való dicsekedést. Ehelyett a biztonságra helyezik a hangsúlyt.
Az intelligens vezetés körüli felhajtást tompította a kormány a marketinges állításokkal szembeni szigorítása. A Xiaomi SU7 március végi végzetes összeomlása után a technológiát „okos” vagy „autonóm” kifejezésekkel jellemezte.
Hazai piacán kívül, amely a BYD teljes értékesítésének mintegy 90%-át teszi ki. A vállalat idén 800 000 jármű exportját célozza meg.
A Reuters jelentése szerint a BYD stratégiai botlások után felülvizsgálja európai tevékenységét is.