
Emelkedéssel nyitott Amerika – Pluszban a Nasdaq, olaj, gáz, arany irányt keres
Amerikai tőzsdék csütörtökön pozitívan indították a napot. A Nasdaq index, a Dow és az S&P 500 pluszban kezdte a napot. Az európai börzéken vegyes a kereskedés. Az olaj ára emelkedett, az arany viszont gyengült, a gázár pedig enyhén esett.
Csütörtökön élénk hangulat jellemezte az amerikai tőzsdék nyitását. Mind a Dow Jones, az S&P 500, mind pedig a Nasdaq index erősödéssel kezdte a napot. Eközben az európai piacokon vegyes mozgás volt megfigyelhető, az energiahordozók és nyersanyagok árfolyamai pedig ellentétes irányban mozogtak. Az előző napi kereskedéshez hasonlóan indult a nap.
Erősödtek az amerikai részvények
A főbb amerikai indexek emelkedéssel indítottak:
A Dow Jones ipari átlag (DJIA) 0,44 százalékkal került feljebb.
Az S&P 500 index 0,41 százalékos emelkedéssel nyitott.
A Nasdaq technológiai index 0,36 százalékos plusszal kezdte a kereskedést.
Ez azt jelzi, hogy a befektetői hangulat pozitív maradt a térségben, folytatódhat a több hete tartó optimista trend.
Európai piacokon vegyes a kereskedés
A nyugat-európai tőzsdék vegyes nyitással reagáltak a nemzetközi piaci hangulatra.
A londoni FTSE 100 index 0,33 százalékkal került magasabbra.
A frankfurti DAX index 0,35 százalékos emelkedéssel nyitott.
A párizsi CAC 40 index viszont 0,13 százalékos mínuszban volt a nap elején.
A nyersanyagpiacon az olaj, arany, gáz irányt keres
Az energiapiaci mozgásokat a geopolitikai feszültségek, az időjárási kilátások és a készletadatok is befolyásolják, ami több irányú ármozgáshoz vezetett csütörtök délutánra.
A Brent olaj hordónkénti ára 48 centtel, azaz 0,72 százalékkal emelkedett 66,91 dollárra.
Az európai gázár a TTF tőzsdén 2,88 százalékos eséssel 34,38 euró/megwattóra szintre süllyedt.
Az arany határidős jegyzése viszont 0,31 százalékkal, 10,30 dollárral csökkent, 3332,80 dolláros szinten állt unciánkként.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Unsplash
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.