Oppenheimer – akár 25 százalékot is emelkedhet év végéig az S&P 500
Az Oppenheimer elemzői csökkentették az S&P 500 évvégi árfolyamára vonatkozó becslésüket. A befektetők továbbra is aggódnak, hogy a szárnyaló infláció következtében recesszióba bukhat a világ legnagyobb gazdasága.
Az Oppenheimer elemzői negatívan módosították a korábbi becslésüket, azonban a nehézségek ellenére továbbra is kellően optimisták.
John Stoltzfus, az Oppenheimer & Co vezető stratégája szerint az S&P 500 4800 pont környékén zárhatja az évet, ami közel 25 százalékos felértékelődési potenciált jelentene a pénteki záróárához képest. Stoltzfus korábban 5330 pontos S&P 500-at prognosztizált 2022 végére, azonban a szárnyaló infláció, a recessziós félelmek, a kínai koronavírus helyzet súlyosbodása, az orosz-ukrán háború és az egyéb gazdasági és politikai kihívások hatására negatívan módosította korábbi becslését, azonban továbbra is emelkedést vár.
Valóban nehéz helyzetben vannak a piacok
Az S&P 500 52 éve nem teljesített ilyen gyengén az év első felében. A szárnyaló infláció, a Fed kamatemelései, az orosz-ukrán háború és a Kínában a Covid-19 miatt újonnan bevezetett korlátozások alaposan megviselték a benchmark indexet és egyben a világgazdaságot is. John Stoltzfus és az Oppenheimer ugyan már kevésbé, mint korábban, de továbbra is optimista. Mellettük szólhat, hogy historikus adatok alapján elmondható, hogy az ilyen gyenge első félévet követően az év második felében jó eséllyel erősödés várható.
Nem mindenki ennyire optimista
Az Oppenheimer mellett a közelmúltban több Wall Street-i bank is negatívan módosította az S&P 500 árfolyamára vonatkozó becslését. A Credit Suisse elemzői 600 ponttal csökkentették az S&P 500 évvégi árfolyamára vonatkozó becslésüket, 4300 pontra várják 2022 végén a benchmark indexet. A Citigroup elemzői 500 ponttal vágták meg a korábbi becslésüket, ezzel 4200 pontos S&P 500-at prognosztizálnak az év végére.
A befektetők már most tűkön ülve várják a hamarosan érkező júniusi inflációs adatokat, majd a júliusi végi Fed ülésen születő döntést. A júliusi kamatdöntő ülésen várhatóan újabb 75 bázispontos kamatemelést láthatunk majd. Az elkövetkező időszakban ezen események nagyban meghatározhatják a kereskedés irányát a tengerentúli börzéken.
Pénteken az S&P 500 és a Dow Jones Ipari Átlag is negatív tartományban zárt, a Nasdaq Composite Index emelkedést tudott felmutatni. A hét egészére vonatkozóan azonban mindhárom vezető amerikai index pozitív tartományban tudott zárni.