
Tőzsdenyitás Május 14. – A BUX máris új csúcs felé tart, lendületben a blue chipek
Szerdán alig észrevehető csökkenéssel indult a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A nyitást követően a BUX gyorsan újra emelkedni kezdett, és már 94 458 pont közelében jár. A vezető részvények, élükön az OTP-vel pozitív tartományban mozognak, így minden adott lehet egy újabb történelmi csúcshoz. A forgalom már 2,7 milliárd felett jár. Beindult a lendület a magyar piacon?
Felfelé mozdult a BUX nyitáskor, az OTP, Telekom, Mol pluszban
Szerdán reggel minimális, mindössze 0,64 pontos csökkenéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, így 94 132,07 ponton kezdte a kereskedést. Ez az érték alig maradt el a keddi zárószinttől, amely egyben történelmi csúcsot is jelentett a BÉT számára. A nyitást követően újra emelkedésbe fordult az index és már 94 458 ponton áll a BUX. A vezető részvények közül az OTP már 0,29 százalékkal emelkedett, a forgalma is jelentős. A Mol és a Telekom is pluszban teljesítenek. A Richter amely gyengüléssel kezdte a napot. Az előző napi pozitív hangulat folytatódik. Vajon lesz ma csúcs?
Részvények árfolyam szerdai nyitásnál
A részvények a reggeli indulást követően emelkedtek. A blue chipek közül a Richter amely gyengüléssel kezdte a napot.
OTP: 27 330 FT, +0,29 százalékkal emelkedett.
Mol: 3 086 Ft, +0,19 százalékos emelkedett indulást követően.
Magyar Telekom: 1 650 Ft, +0,61 százalékos növekedéssel kezdte a kereskedést.
Richter: 10 530 Ft -0,19 százalékkal gyengült.
A forgalom már 2,5 milliárd felett van az első órában.
A BUX pozitívan indította a napot
Emelkedés várható a nyitásban kedden a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) Varga Zoltán az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint. Kisebb emelkedéssel, iránykereséssel indulhat a kereskedés szerdán. A BÉT részvényindexe, a BUX 400,76 pontos, 0,43 százalékos emelkedéssel, 94 132,71 ponton, történelmi csúcson zárt kedden.
Az Equilor Befektetési Zrt. szerint a vezető részvények közül elsősorban az OTP alakulása határozhatja meg a nap irányát.
OTP: A papírok kedden is jól teljesítettek, árfolyamuk 27 250 forintig emelkedett, ami 120 forintos, 0,44 százalékos erősödést jelentett. Az elemzők úgy látják, hogy a részvény továbbra is a 27 040 forintos támasz felett tartózkodik, és a következő fontos ellenállási szint 27 500 forint körül található.
Richter: A gyógyszergyár részvényei ezzel szemben gyengélkedtek: kedden 0,47 százalékos csökkenéssel 10 550 forinton zártak, és így a 200 napos mozgóátlag, azaz 10 614 forint alá estek vissza. A következő támaszokat a technikai elemzés szerint a 10 500–10 570 forintos sávban érdemes keresni.
Mol: Az árfolyama kedden új lendületet vett, és 40 forinttal, azaz 1,32 százalékkal 3080 forintra emelkedett. A következő ellenállási szintet 3090 forintnál jelölték ki az elemzők, így a szerdai kereskedésben ez lehet a kulcsszint. Az olajárak pozitív alakulása továbbra is támogatja a részvényt.
Magyar Telekom: A távközlési cég részvénye viszont továbbra is sávban mozog. A papír kedden 10 forintos, 0,61 százalékos csökkenéssel 1640 forinton zárt. Az árfolyam jelenleg két mozgóátlag, a 30 napos (1631 Ft) és az 50 napos (1652 Ft) között mozog, ami technikai szempontból bizonytalanságot jelez.
A BUX és a mai nap irány az elemző szerint
Összességében elmondható, hogy a keddi rekord után nem tört meg a lendület, bár a kereskedés elején óvatosabb volt a hangulat. A befektetők továbbra is figyelemmel kísérik a blue chipek teljesítményét, különösen az OTP és a Mol mozgását, amelyek kulcsszerepet játszhatnak abban, hogy a BUX képes lesz-e újabb történelmi csúcsot elérni még a hét közepén.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock