2025 május 22

Tőzsde napközben Május 22. – A BUX tovább zuhan, a részvények vegyesen alakulnak

Csütörtök délelőtt kisebb csökkenést mutatott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, miközben a blue chipek árfolyama vegyesen alakult. A befektetői hangulat kiváró, az OTP és a Telekom gyengült, a Richter emelkedni tudott. A forgalom közepes. Dél körül már 7 milliárdnál járt.

A nyitás után folytatta a gyengülést a BUX

A BUX részvényindexe csütörtökön reggel 0,25 pontos pluszban nyitott, de hamar lejtmenetbe kapcsolt. Dél körül az index 95 761,62 ponton állt, ami a szerdai záró értékéhez képest 61,1 pontos, azaz 0,06 százalékos csökkenés, és 61,35 ponttal alacsonyabb a csütörtöki nyitáshoz képest. A vezető részvények többsége mínuszban áll. Az OTP és a Telekom gyengült. A Mol változatlan árfolyammal áll. A Richter egyedül emelkedni tudott. A részvénypiac forgalma délelőtt 7 milliárd forint körül volt, ami mérsékelt aktivitásra utal. A reggeli nyitás óta a helyzet maradt a gyengülő hangulatban.

Így teljesítettek a vezető részvények délelőtt

A négy vezető hazai blue chip közül vegyes mozgásokat láthattunk:

  • Mol: Árfolyama változatlanul 3 106 forinton stagnált, az árfolyam mozdulatlan maradt.

  • OTP: 20 forinttal, azaz 0,07 százalékkal 27 880 forintra csökkent az árfolyam.

  • Magyar Telekom: A legnagyobb esést szenvedte el, 26 forinttal, 1,46 százalékkal 1 752 forintra esett vissza.

  • Richter: Egyedüliként erősödni tudott, 40 forinttal, 0,39 százalékkal 10 380 forintra emelkedett.

A részvénypiac forgalma délelőtt 7 milliárd forint körül volt.

A BUX gyengülése uralja a kereskedést

A BUX délelőtti forgalma és a vegyes teljesítmény is arra utalnak, hogy a befektetők óvatos kivárással reagálnak a nemzetközi és hazai piaci jelekre. A közelgő osztalékszelvény-vágások, valamint a nemzetközi kockázatkerülés is fékezheti a budapesti tőzsde lendületét.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!