
Tőzsde napközben Május 12. – OTP pluszban, a BUX tovább esik mi történik a Richterrel?
Folytatta a gyengülést a hétfői kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX-index közel 1 százalékos mínuszba fordult délelőtt. A vezető részvények közül csak az OTP és a Telekom tudott erősödni. A Richter komoly esést szenvedett el, a Mol is gyengült. A forgalom meghaladta a 10 milliárdot. Merre megy ma a piac?
Folytatta a gyengülést a BUX, az OTP erősödött délelőtt
Hétfő délelőtt folytatta a mínuszos hangulatot a BUX index a reggeli stagnáló nyitás után. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX délelőtt 93 221,97 ponton állt, ami 839,7 pontos, azaz 0,89 százalékos csökkenést jelent a pénteki záráshoz képest. A vezető részvények közül kizárólag az OTP tudott emelkedni, továbbra is 27 ezer felett van az árfolyam. A Richter 3, 44 százalékot esett. A Mol gyengülése közel 2 százalékos. A Telekom plusz 0,24 százalékos pluszban tartja magát. A kereskedés dél körül már meghaladta a 10 milliárd feletti forgalmat. A reggeli nyitáskor elindult BUX gyengülése meddig tart vajon?
Vezető részvények: OTP az élen, Richter a mélyben
-
OTP: 0,93 százalékkal, 250 forinttal 27 200 forintra erősödött – ez volt a nap egyetlen pozitív meglepetése a blue chipek között.
-
Mol: 66 forintos eséssel, 2,15 százalékkal 3 002 forintra gyengült.
-
Magyar Telekom: 6 forinttal, 0,36 százalékkal 1 644 forintra csökkent.
-
Richter: a legnagyobb vesztes, 4,24 százalékkal, 460 forinttal 10 390 forintra esett vissza.
A nyitás után hamar gyengült a BUX és a hangulat
A BUX reggel 0,26 pontos emelkedéssel indult, a piac gyorsan negatív tartományba fordult, és azóta fokozatos csökkenés látható. A nemzetközi hangulat sem adott támaszt. Az európai tőzsdék jól teljesítenek a reggeli nyitás óta. A vasárnap aláírt kínai amerikai megállapodás elindította a pozitív hangulatot. A befektetők kivárnak?
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock