Sötét mód ikon
2026 június 25
Tőzsde napközben Május 8. – A BUX pirosban áll, a részvények is gyengülnek

Tőzsde napközben Május 8. – A BUX pirosban áll, a részvények is gyengülnek

Folytatódott a gyengülés a pénteki kereskedésen Budapesti Értéktőzsdén. A BUX index gyengült a delet követő időszakban 133 529,07 pontnál tart. Az OTP  tovább gyengült. A Mol és a Richter is pirosban áll. A Telekom is csökken. A részvénypiac forgalma 11,5 milliárdnál járt a delet követő időszakban.

Gyengüléssel állt pesti börze. Forrás: BÉT

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 2,16 pontos nyitás után csökkent pénteken délelőtt.
A BUX 11.30 órakor 133 122,37 ponton állt, ami az előző, csütörtöki záró értékéhez képest 2016,46 pontos, 1,49 százalékos csökkenés, a pénteki nyitásnál 2018,62 ponttal alacsonyabb.  a vezető részvények ára csökkent az előző napi záráshoz képest.

Az OTP tovább gyengült délelőtt. A Richter részvényei is mínuszban maradtak. A Telekom papírjai is csökkentek.  A távközlési vállalat osztalékkal kapcsolatos hírei ma érkeznek. A 4IG részvényei mínuszban állnak, de az OPUS sem remekelt reggel. a Wizzair viszont pluszban kezdett. A részvénypiac forgalma 11,5 milliárdnál járt a delet követő időszakban. A reggeli gyengülő hangulat folytatódott a pesti börzén.

A részvények árfolyama pénteken napközben

Mol: Az árfolyama 116 forinttal, 2,79 százalékkal 4036 forintra csökkent.

OTP: A részvények ára 470 forinttal, 1,11 százalékkal 41 970 forintra esett.

Magyar Telekom: Az árfolyama 136 forinttal, 5,33 százalékkal 2414 forintra gyengült.

Richter: A papírok árfolyama 250 forinttal, 1,93 százalékkal 12 700 forintra csökkent.

A részvénypiac forgalma délelőtt 11,5 milliárd forint volt a delet követő időszakban.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: BÉT

Oszlányi Gyöngyvér

Oszlányi Gyöngyvér a Tőzsdefórum vezető szerkesztő-újságírója. Gazdasági témájú cikkek írása mellett, hírszerkesztéssel és címlapszerkesztéssel is foglalkozik. Korábban a Világgazdaság oldalnál dolgozott gazdasági és kulturális újságíróként. Stílusára a szakmai megközelítés mellett az objektív és a tényszerű tájékoztatás jellemző. Fotósként rendszeresen jelentek meg a sajtóban képei. Videós anyagokat is forgatott, amelyek több milliós nézettséget értek el. Műsorvezető volt filmes és színházi témájú podcastben. Pályafutása elején művészeti menedzseri tanulmányokat folytatott és a József Attila Tudományegyetemen szerzett kommunikáció szakos diplomát. Újságírói munkája előtt marketingmenedzserként dolgozott nemzetközi reklámügynökségeknél, kreatív és account területen. Kulturális területen több művészeti projekt szervezését menedzselte.

Iratkozz fel a hírlevelünkre!

Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.