Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 24

Szárnyalás után – ez várhat az OTP-re

Összességében kiválóan alakultak az elmúlt hetek a legnagyobb hazai blue chip számára. Az OTP árfolyama ugyanis kitört a 8000-9000 közötti zónából, ami kevés kivétellel hónapokig jellemezte a bankrészvényt. Ráadásul a 10000 forintos szinttel is megküzdött az OTP, a megtorpanás 11000 körül kezdődött – a folytatásban jelentős szerepe lehet az uniós pénzek sorsának is.

Nagy emelkedés után

Az OTP árfolyamát számos tényező fűthette, melyek között találunk országspecifikus, külső környezeti és vállalatspecifikus tényezőket is. Utóbbiak jellemzőn irányadók tudnak lenni még válságos időszakban is. Márpedig az OTP nemrég publikált harmadik negyedéves gyorsjelentése az előzetes várakozásokat is felülmúló számokat produkált mind a kamatbevétel, mind az adózott eredmény sorokon.

Szép számokat közölt az OTP a gyorsjelentésében (www.shutterstock.com)

Mindez pedig kiemelt jelentőséggel bír – egy évvel ezelőtt 19 ezer forint felett is járt az OTP árfolyama, így még mindig valamivel több, mint a felét éri csak a bankrészvény, mint 2021 csúcsain. A rendkívüli kormányzati intézkedések, az orosz-ukrán háború és a gazdasági helyzet bizonytalansága együttesen vezetett idáig, amelyre a legjobb pozitív válasz a hazai nagybank válságban is kiemelkedő profittermelési képessége lehet. Továbbra is érdemes tehát minden információt megjegyeznünk, ami az OTP konkrét működésével és annak eredményességével kapcsolatos.

Kulcskérdés az uniós pénzek helyzete

Előző héten kifejezetten nagy napon belüli esést okozott az OTP számára az a hír, hogy az Európai Bizottság végül mégis 7,5 milliárd euró uniós forrás befagyasztására tesz majd javaslatot. A bankpapír árfolyamára a makrogazdasági érintettség miatt jelentős hatással bírhat tehát az uniós pénzek körüli helyzet is, ráadásul a külföldi befektetők is sokszor az OTP-n keresztül vesznek fel pozíciót a magyar piac vonatkozásában. Az előttünk álló napokban és hetekben tehát az OTP részvény szempontjából is megéri majd követnünk a tárgyalások végeredményét.  

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!