
Samsung – Jönnek az okos fülbevalók, nyakláncok, gyűrűk
A Samsung új viselhető eszközöket vizsgál, beleértve a fülbevalókat és nyakláncokat is, az iparág egészére kiterjedő törekvés közepette. A cél új típusú, mesterséges intelligenciával vezérelt fogyasztói elektronika kifejleszése.
A mesterséges intelligencia lehetővé teheti az eszközök új hullámának kialakísát, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy gyorsabban kommunikáljanak és intézzék a dolgaikat. Anélkül, hogy elő kellene venniük a telefonjukat – nyilatkozta Won-joon Choi, a Samsung mobilélmény részlegének operatív igazgatója a CNN-nek ezen a héten.
A Samsung esetében az ilyen típusú új eszközök olanok lehetnek, amit a nyakadban hordasz, a füledben lógatsz, vagy az ujjyidra húzol.
Nem szabad cipelni
„Úgy gondoljuk, hogy hordhatónak kell lennie, valaminek, amit nem szabad cipelni, – mondta. „Tehát lehet valami, amit viselünk, szemüveg, fülbevaló, óra, gyűrű és néha (egy) nyaklánc.”
Choi megjegyzései kiemelik azt a lehetőséget, amit a technológiai óriások látnak az új hardvertermékek fejlesztésében a mesterséges intelligencia köré, egy olyan technológiára, amely egyesek szerint várhatóan ugyanolyan hatásossak lesznek, mint maga az internet.
Az olyan mesterséges intelligenciaszolgáltatások, mint az OpenAI ChatGPT-je és a Google Gemini-je, túlléptek az alapvető szöveges üzeneteken, és egyre jobban kezelik az összetett feladatokat. Ez arra késztette a technológiai óriásokat, hogy olyan eszközöket keressenek, amelyek kevesebb manuális bevitelt igényelnek, mint az okostelefonok, amelyek nagyrészt gépelést és a képernyőn való lapozást igényelnek.
Ez a keresés már teljes gőzzel folyik, kezdve az okosszemüvegekkel. A Meta sikerként emlegette mesterséges intelligenciával működő Ray-Ban okosszemüvegét, amelyből 2023 óta 2 millió darabot adtak el. A Bloomberg szerint a Facebook anyavállalata a közelmúltban kisebbségi részesedést szerzett a Ray-Ban anyavállalatában. Az EssilorLuxottica-ban, ami tovább jelzi a vállalat érdeklődését a mesterséges intelligenciával működő viselhető kütyük iránt.
A Samsung, a Google és a Snap is okosszemüvegeket fejleszt, Míg az OpenAI és Jony Ive, az Apple korábbi tervezője egy titokzatos új MI-eszközön dolgozik együtt. Azt a jövő évre terveznek. Amikor a CNN megkérdezte Choit, hogy a Samsung aktívan fontolgatja-e fülbevalók vagy más okos ékszerek, például medálok vagy karkötők fejlesztését, Choi azt mondta, hogy a cég „mindenféle lehetőséget vizsgál”.
Humane AI kitűző
A két Apple-veterán által létrehozott Humane AI kitűző magas ára és hibás teljesítménye miatt megbukott. A cég leállította a termék gyártását, és februárban eladta részeit a HP számítástechnikai óriásnak . Egy másik eszköz, a Rabbit R1, szintén gyenge fogadtatásban részesült tavaly, bár azóta jelentős frissítéseken esett át. Egy Friend nevű startup pedig létrehozott egy mesterséges intelligencia nyakláncot. Digitális társnak szánták, bár a megjelenését az idei év harmadik negyedévére halasztották .
A Samsung megközelítése – ellentétben ezekkel a lehetőségekkel – Choi szerint egy olyan eszközt fog tartalmazni, amely a telefon kiegészítője lesz. Nem pedig önálló termék, hasonlóan a cég okosóráihoz. És a cég hamarosan megjelenő okosszemüvege, amelyről még nem árult el sok részletet, csak a kezdet lehet.
„Aktívan dolgozunk a szemüvegeken, de vannak, akik nem akarnak szemüveget viselni, mert megváltoztatják a kinézetüket” – mondta. „Ezért más típusú eszközöket is vizsgájuk.”
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Kapd meg a legújabb tőzsdei híreket, egyenesen az e-mail fiókodba.