Fontos döntés után – merre tovább, DAX?
Előző héten az irányadó nemzetközi indexekre ható eseményből több is akadt. Megtartotta kamatdöntő ülését a Fed, valamint az Európai Központi Bank (EKB) is. Utóbbi az európai börzéken gyakorolhat összességében kiemelt hatást. A leginkább irányadó index az öreg kontinensen a DAX, melynek lehetséges mozgásáról technikai elemzés is született.
EKB – fontos döntés után
Előző héten csütörtökön ült össze az EKB tanácsa, hogy döntsön az irányadó rátáról. Márciusban végül az előzetes jelzéseknek megfelelően 50 bázisponttal emelkedett az eurózóna kamatszintje, akkor 2,5 %-ról 3 %-ra. Most lassított a tempón az EKB, ugyanis mindösszesen 25 bázisponttal került megemelésre az alapkamat. Bár a közleményben nem utaltak a döntéshozók további kamatemelésekre, Christine Lagarde, az EKB elnöke szóban utalt rá, hogy van még dolga az EKB-nak.
A jegybanki politikát érdemes külön kihangsúlyozni a részvényindexek szempontjából. A piac ugyanis jellemzően a lazább jegybanki politikát kedveli, nem véletlenül. Ha nagyobb a pénzbőség, kisebbek a kamatok, és ennél fogva nagyobb a gazdasági növekedés, akkor a tőzsdei cégeknek is jobb esélyük van kiváló eredményeket elérni. Igaz ez a DAX esetében is, a német tőzsdeindex jelentős emelkedést könyvelhetett el eddig az idei évben.
DAX – technikai elemzés
Az OTP Global Markets technikai elemzése szerint a DAX-nál az emelkedő trend még él, az oldalazás még mindig a trendvonal felett tudta tartani a görbét. A 15625-ös szintet kellene megtörnie ahhoz, hogy komolyabb problémával szembesüljön az index az OTP elemzői szerint. A 15625 felett – amíg nem törik a trend – a 16250 elérése is szóba jöhet az elemzés szövege alapján. A vékony zöld trendvonal törése lehet majd hosszabb távú eladási jel – szól a technikai áttekintés. Ellenállásnak az index előtt a 15625, a 16250 és a 16875 lett nevesítve, támasz pedig a 13750, a 12500, a 11250 és a 10000 lehet.
Forrás: OTP Global Markets
Címlapkép forrása: Shutterstock
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!