Március óta a tegnapi volt a Nasdaq legrosszabb napja
A Dow Jones index végül pluszban tudott zárni, de a Nasdaq Composite és az S&P 500 index negatív tartományban zárta a keddi kereskedést. A Nasdaq március 24-e óta legnagyobb mértékű esését szenvedte el. Az eladási hullám leginkább a technológiai szektor részvényeit érintette. Az esés fő kiváltó oka vélhetően az amerikai pénzügyminiszter, Janet Yellen volt, miután azt mondta, hogy a kamatoknak emelkednie kell, hogy elkerüljék az amerikai gazdaság túlhevülését.
Így teljesítettek az amerikai vezető tőzsdeindexek tegnap:
A Dow Jones index 19.80 ponttal emelkedett a keddi tőzsdezárásra. Napközbeni lokális mélypontjáról (33 765.68) közel 370 pontot tudott felpattanni és végül 34 133.03 ponton tudott zárni az index. A Dow Jones továbbra is mindenkori csúcsa közelében áll.
Az S&P 500 index -0.7%-os esést követően 4 164.66 ponton zárt. Az S&P 500 komponensei közül a vállalatok több mint fele már közzétette az első negyedévre vonatkozó pénzügyi jelentését. A Refinitiv szerint a jelentések 87.1%-a felülmúlta az előzetes várakozásokat, ez 1994, a mutató indulása óta a legmagasabb arány.
A Nasdaq Composite index március 24 óta a legnagyobb mértékű esését szenvedte el. A keddi kereskedési napon 1.9%-ot esett és 13 633.50 ponton zárt. Ezzel a Nasdaq sorozatban a 3. veszteséges napját zárja.
Yellen riogatta kicsit a befektetőket a kamatokkal
Janet Yellen pénzügyminiszter elismerte, hogy a kamatlábaknak emelkedniük kell, hogy kordában lehessen tartani a gyors gazdasági növekedést, amelyet részben a több ezer milliárd dolláros kormányzati ösztönzők okoznak. Továbbá hozzátette: „De ezek olyan beruházások, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a gazdaságunk versenyképes és produktív lehessen. Úgy gondolom, hogy a gazdaságunk gyorsabban fog növekedni a gazdasági ösztönzők miatt”.
A 11 fő szektorból 7 esett kedden, a legnagyobb mértékben a technológiai szektort érintette a hirtelen eredetű eladási hullám.
Melyik vállalatok voltak a figyelem középpontjában?
A nagy techcégek közül az Alphabet, az Apple és a Tesla is negatív tartományban zárt. Az esés mértéke rendre -1.71%, -3.54%, -1.65% volt.
Voltak jól teljesítő részvények is:
A Pfizer részvényei 0.3%-kal emelkedtek miután a COVID-19 oltóanyagból származó bevételük a vártnál 73%-kal magasabb lett.
A CVS Health Corp részvényei 4.41%-kal emelkedtek a vártnál jobb negyedéves jelentés hatására. Az Arconic Inc. papírjai szintén ebből az okból emelkedtek 19.2 százalékkal.
Az eladási hullámot fokozhatta az ismét új erőre kapó Dogecoin őrület is. Valószínűleg jelentős tőkekivonások történtek egyes technológiai részvényekből. A Doge az elmúlt 5 napban közel 100%-ot emelkedett, egészen 69 centig menetelt.