Robban a lakossági állampapírpiac – Egy kattintás, és már százmilliárdnál járunk?
A Magyar Államkincstár online állampapírcsere-funkciója egyre népszerűbb. Eddig több mint százmilliárd forint értékben hajtottak végre portfólió váltásokat. Az új digitális megoldások egyszerűsítik a befektetéseket, miközben a lakosság állampapír-állománya tovább növekszik.
A Magyar Államkincstár (MÁK) elektronikus csatornáin, a WebKincstár és a MobilKincstár felületén elérhető állampapírcsere-funkció rendkívül népszerű az ügyfelek körében. Már több mint százmilliárd forint értékben hajtottak végre portfólióváltásokat, és az idei évben a lakosság állampapír-állománya már több mint 200 milliárd forinttal nőtt – olvasható a hír a Magyar Államkincstár oldalán.
Egyszerűsödött a befektetés folyamata
Az állampapírcsere-funkció lehetővé teszi, hogy egy megbízás keretében történjen meg az állampapírok visszaváltása és egy új, magasabb kamatozású papírba való befektetés. Ezzel jelentősen könnyebb és gyorsabb lett a folyamat, mivel egy megbízáson belül több állampapír is kiválasztható eladásra vagy vételre.
Digitális újítások és biztonsági fejlesztések
A Kincstár hangsúlyozta, hogy az ügyfelek biztonságos ügyintézése kiemelt figyelmet kap. A tranzakciókról pushüzenetek érkeznek a MobilKincstár alkalmazáson keresztül, így az ügyfelek azonnal értesülhetnek befektetéseik állapotáról. A biztonsági fejlesztések mellett kényelmi szolgáltatások is bevezetésre kerültek. Ilyen például az „Állampapírtippek” funkció, amely segít a megtakarítók számára a legmegfelelőbb állampapír kiválasztásában.
Újrabefektetési rendelkezés és egyszerűsített kamatkifizetés
A MÁK új kényelmi szolgáltatásként bevezette az újrabefektetési rendelkezést, amely lehetővé teszi, hogy az ügyfelek előre beállítsák a kamatkifizetések befektetésének módját. Ezen felül a kamatfizetést megelőző két kereskedési napon is lehetőség nyílik állampapírok visszaváltására és új vásárlására.
Az online ügyintézés térnyerése
A Magyar Államkincstár digitális csatornái egyre népszerűbbek: jelenleg 600 ezer ügyfél használja az online felületeket, és az új számlanyitások 60 százaléka online történik. A befektetési tranzakciók 80 százalékát is elektronikus úton bonyolítják le az ügyfelek, ami azt mutatja, hogy a lakosság egyre nagyobb arányban választja az egyszerű és gyors online megoldásokat.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock