Jön az MNB – erre figyelj a héten!
Lassan vége a nyári uborkaszezonnak, az előttünk álló napokban igen sok fontos makroadat érkezik. Miközben a nemzetközi indexek szempontjából az amerikai és eurózónás gazdasági adatok lehetnek fontosak, addig itthon a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatdöntésére kell majd figyelnünk.
Nemzetközi piacok – munkanélküliségi adat jön
A mai napon nem kell fontosabb adatközlésre számítanunk. Holnap hajnalban érkezik a japán munkanélküliségi ráta, délután pedig az FHFA házárindex, valamint a Conference Board fogyasztói bizalmi index lehet érdekes az Egyesült Államokból. A piacok zárása után érkezik a Hewlett-Packard gyorsjelentése. Holnap érkezik a Delivery Hero gyorsjelentése, 14 órakor pedig a német előzetes harmonizált fogyasztói árindex. 14:15-kor az ADP foglalkoztatottság változását közlik az USA-ból, 14:30-kor pedig az előzetes amerikai GDP adat érkezik.
Szerdán hajnalban ipari termelési adatok jönnek Japánból, Kínából pedig a feldolgozóipari és a szolgáltatóipari beszerzési menedzser index kerül közlésre. Délelőtt érkezik a német munkanélküliségi ráta, 11 órakor az eurózónás inflációs és munkanélküliségi ráta hozhat izgalmakat. Délután szokásosan közlik a tengerentúlról a munkanélküli segélykérelmek számának alakulását, emellett a PCE maginfláció és a Chicagói beszerzési menedzser index is nyilvánosságra kerül. Pénteken feldolgozóipari adat jön Japánból, Kínából és délután az USA-ból is. A legfontosabb azonban 14:30-kor az amerikai munkanélküliségi ráta lehet a nem mezőgazdasági foglalkoztatottak számának változása mellett.
Hazai piac – dönt az MNB
A hazai piacon jóval kevesebb makroadatra kell számítanunk, egy nagyon fontos esemény ugyanakkor vár ránk. Kedden 14 órakor tartja szokásos kamatdöntő ülését a jegybank, a legnagyobb kérdés újra az egynapos betéti tender változtatása, valamint a jegybanki kommunikáció lehet. A forint árfolyamát kell majd kiemelten figyelnünk, hiszen egy adott deviza piaci megítélését nagyon nagyban befolyásolja a hozzá tartozó kamat, valamint általában véve a monetáris politikai alakulása.
Forrás: Erste Gazdasági Naptár