Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 15

Állampapír – lemaradtál a nagy lehetőségről? 

Csúnyán visszaesett a FixMÁP értékesítése, miután augusztus 16-án lezárták az évi fix 7 százalékos kamatozású nagy hírnévnek örvendő sorozatot. Az új, 2027/Q32 elnevezésű állampapír évente 6,75 százalékos kamatot kínál, szemben az előző sorozat 7 százalékával. Bár a változás csekélynek tűnhet, mégis heves reakciót váltott ki a lakosság körében. A FixMÁP önmagában nagyobb összegben kelt el a múlt héten, mint az összes többi állampapír együttvéve, ami megtörte az elmúlt hetekben megfigyelt trendet. A 33. heti 45 milliárd forintos bruttó értékesített mennyiség után múlt héten már csak 19 milliárdért fogyott FixMÁP. Lássuk mit vesznek még a magyarok! 

Állampapír – nagy volt az érdeklődés múlt héten is 

A rövid, csupán 3 munkanapot tartalmazó hét ellenére elértük a 45 milliárd forintos összértékesítést a lakossági forintos magyar állampapírok piacán. Hiába csökkent a kamatszintje, továbbra is a Fix Magyar Állampapír a nagy kedvenc. A dobogó legfelső fokára a múlt héten 18,9 milliárd forinttal állhatott fel. Majdnem kétszer annyiért vettek belőle, mint a második helyre befutó Magyar Állampapír Pluszból (MÁP Plusz).  A dematerializált változatából 10,9 milliárdért, míg nyomtatott formájából 0,1 milliárdért vettek a magyarok az előző héten.

A dobogó legalsó fokára a Bónusz Magyar Állampapír (BMÁP) állhatott fel a maga 7,8 milliárd forintos bruttó értékesített mennyiségével. Őket követte a postákon kapható Kincstári Takarékjegy (4,4 mrd Ft). Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), adatai szerint az utolsó helyre pedig ismét a Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) került a maga 2,6 milliárd forintos bruttó értékesített mennyiségével. Az aktuális kamatlábakról és futamidőkről a Magyar Állampapír hivatalos weboldalán érdemes tájékozódni.   

Címlapkép forrása: Shutterstock

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!