Forint – nagyot fordult, elmúlt a 400 feletti euró réme?
Nem lehetünk igazán büszkék a forint teljesítményére az utóbbi időben. Január eleje óta kifejezetten sokat veszített az értékéből a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben. Mindezt úgy, hogy közben a nemzetközi befektetői légkör egészen kiváló, arra tehát nem lehet fogni a forint gyengélkedését. A 400-hoz közeli szintek egyelőre viszont megállították a hanyatlást az euróval szemben.
Forint – a kamatelőny lehet a gond
Az előző héten igen jelentős gyengeséget láthattunk a forint esetében, de már a korábbi hetekben is inkább emelkedett az euróárfolyam. Ahogyan hétvégi cikkünkben is fogalmaztunk a VIG elemzőjének Portfolio.hu-n megjelent írása alapján, leginkább a forint kamatelőnyének olvadása lehet a probléma. Egyre kisebb ugyanis a jegybanki alapkamat. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) február végi kamatdöntő ülésén ráadásul a két kamatvágási, asztalon lévő lehetőség közül a nagyobb mellett tette le a voksát. Így csökkent 10 %-ról 9 %-ra az irányadó ráta Magyarországon. Az egyre olvadó kamatelőny pedig csökkentheti a forint védelmi hálóját, emiatt vannak elemzők, akik jelentős gyengülést sem zárnak ki. Mindenesetre a 399 feletti szintekről vissza tudott jönni a forint, 395 körül áll csütörtök délután az EUR/HUF keresztárfolyam.
Technikai elemzés
Még tegnap délelőtt az OTP Elemzési Központ elemzői is vizsgálták az említett devizapárt. Az árfolyam már hetekkel korábban emelkedő pályára állt – írják. A 390,6-os természetes ellenállás áttörésével teret nyitott felfele szerintük. A 390,6 felett már a 398,4 felett is járt. Fordulós jel még nincs – áll az elemzésben. Az emelkedő trendvonalat érdemes továbbra is követni, amíg felette van a görbe, addig az elemzők szerint a vételi pozíciók keresése a jobb megoldás.
Technikai elemzés forrása: OTP Elemzési Központ
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!