A vártnál sokkal alacsonyabb lett az infláció az eurózónában!
Forint – itt a zuhanás, mikor érdemes eurót váltani?
Nem áll jól a forint szénája az euróval és a többi fő devizával szemben. A megjelent elemzések szerint ezúttal inkább országspecifikus tényezőknek köszönhető a magyar fizetőeszköz gyengélkedése. Megjelent nemrég azonban az inflációs adat is, kérdés, erre hogyan reagál ma az árfolyam.
Forint – betett a hétvége?
Többnyire szűk sávban ingadozott eddig szeptemberben a forint, ahogyan arról mi is beszámoltunk. Tegnap azonban jelentős gyengülés kezdődött, egy hónapos mélypontra esett a hazai pénznem. Mindez azt jelenti, hogy tegnap volt, hogy 397 forintnál is többet kellett adni egy euróért a devizapiacon. A Portfolio.hu elemzése leginkább a hétvégén napvilágra került információkat azonosította az esés mögött.
Orbán Viktor miniszterelnök ugyanis gazdasági csúcsminiszteri pozíció kialakításáról beszélt, amit piaci pletykák szerint Nagy Márton kaphat majd meg. A jelenlegi pénzügyminiszter Varga Mihály pedig a jegybank élén folytathatja. Természetesen biztosat csak a konkrét bejelentéskor lehet állítani. Matolcsy György jelenlegi MNB-elnök márciusig még betölti ezt a pozíciót. Rossz hír lehetett a forint számára az is, hogy a miniszterelnök nem számít a kiszabadított 12 milliárd eurón felül további uniós pénzekre jelenleg.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) néhány perce közölte az inflációs adatot. Ez alapján augusztusban év/év alapon 3,4 %-kal nőttek a fogyasztói árak, ez a vártnál kisebb áremelkedés. Havi alapon júliushoz képest nem változtak a fogyasztói árak. Kérdés, hogy a piac hogyan értékeli ezt az információt. Az inflációs folyamatoktól függhet ugyanis a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris politikája. Ez utóbbi pedig alapvető hatást gyakorol a forint árfolyamára a korábban látottak alapján.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!