Esik a forint, pánik a piacokon – itt az összeomlás?
Gyengülésnek indult a forint, ezzel pedig egyelőre igen rosszul néz ki a hazai fizetőeszköz heti teljesítménye. A 400-as euró egyelőre távol, de úgy tűnik, hogy a piacokon lévő hangulatromlás nem tesz jót a forintnak. Emellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tegnapi kamatdöntése is kiemelendő lehet, mint meghatározó tényező.
Forint – esik, miközben zuhannak az amerikai piacok
Az EUR/HUF keresztárfolyam szerda kora este 393 felett járt. Tegnap még volt, hogy alig több, mint 389 forintot kellett adni egy euróért a devizapiacon. Mint arról mi is beszámoltunk, a tegnapi kamatdöntésen az MNB az alapkamat csökkentése mellett döntött. 7 %-ról így 6,75 %-ra csökkent az irányadó ráta Magyarországon. Virág Barnabás a döntés utáni tájékoztatón kifejtette, hogy a jegybank továbbra is adatvezérelt módon dönt, de indokolt az óvatos monetáris politika. Emellett az alelnöke jelezte, hogy 1-2 kamatcsökkentés lehet még idén.
A forint szempontjából nemcsak a hazai, de a nemzetközi piaci események is fontosak lehetnek. Ma egyelőre kifejezetten rossz a hangulat az amerikai tőzsdéken. A vezető részvényindexek tetemes mínuszban vannak, az esést a technológiai részvények vezetik. A Tesla például két számjegyű mínuszt mutat, miután csalódást okoztak az autógyártó negyedéves számai.
Az általánosan rossz piaci hangulat a legtöbb esetben negatívan hathat a feltörekvő országok eszközeinek megítélésére is. A Portfolio.hu elemzése szerint a kifejezetten gyenge európai BMI adatok sem tettek jót a forintnak.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!