Ebben a bizonytalan piaci helyzetben is ki tudott törni a bitcoin
Az elmúlt időszakban szinte megszokottá vált a tőzsdéken a magas volatilitás és a bizonytalanság. A befektetőknek számos tényező okoz fejtörést: orosz-ukrán háború, magas infláció, koronavírus esetek újbóli növekedése, globális kamatemelések – Jerome Powell tegnap bejelentette, hogy a Fed az infláció megfékezésének érdekében nem riad vissza a szokásosnál nagyobb mértékű kamatemeléstől sem. Ezen tényezőnknek a hatása természetesen a kriptovaluták piacán is érezhető volt, azonban a bitcoin ebben a piaci környezetben is ki tudott törni kedden.
A bitcoin több mint 5 százalékos pluszba fordult, az árfolyama 43.3 ezer dollár fölött is járt, ezzel több mint két hetes csúcsra tudott törni a legnépszerűbb kriptovaluta a mai kereskedési nap során. Utoljára március 3-án járt ilyen magasan a bitcoin jegyzése. Nicholas Cawley a DailyFX stratégája szerint a 42.5 ezer dolláros ellenállás szint áttörése kulcsfontosságú, a következő erős ellenállás zóna a 45.5-46 ezer dollár közötti szint lehet. Február 24-én csütörtökön hajnalban egészen 34 500 dollárig süllyedt a bitcoin árfolyama, ekkor láttak napvilágot az első, orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek, ezen szinthez képest már több mint 24 százalékot erősödött a bitcoin árfolyama, azonban novemberi, 68 990 dolláros mindenkori csúcsához képest még több mint 37 százalékos mínuszban van a kriptovaluta.
A második legnépszerűbb kriptovaluta, az ethereum árfolyama 4 százalékos felpattanást követően kedden újra a 3050 dolláros szint fölé kúszott, melyre nem volt példa február 17-e óta. A február 24-ei lokális mélypontjáról, a 2300 dolláros szintről több mint 30 százalékot erősödött az ethereum árfolyama. Számos kisebb piaci kapitalizációjú altcoin teljesített jól ma, jellemzően 4-5 százalékos pluszba fordultak.
Az összes kriptovaluta piaci értéke tegnaphoz képest több mint 5 százalékkal nőtt meg, ezzel a kriptovaluták piaci kapitalizációja jelenleg 1.9 billió dollár.
Ahogy múlt heti cikkünkben is taglaltuk, a The Verge szerint a kriptovaluták jelentős szerepet játszanak az Oroszország és Ukrajna közötti háborúban. Az Ukrajnába érkező adományok által a kriptovaluták lehetnek a háború hősei. Az ukránok mellett az oroszok is előszeretettel fordulnak a kriptovaluták felé, hiszen általuk elkerülhetőek lehetnek az országra kivetett pénzügyi szankciók bizonyos részei. A háború egyetlen nyertesei a kriptovaluták lehetnek?
Az elkövetkező napok nagy kérdése az lesz, hogy vajon meddig tart a most látható momentum.