
Devizapiac Április 9. – Szétszakadt a piac és 410 felé száguld az euró, de a dollárt leszorítja a forint
Vészesen közelít a 410-es szinthez az euró árfolyama szerda reggelre, miközben a forint a dollárral szemben már 370 alá erősödött. A devizapiac továbbra is ideges, a befektetők figyelme a forint ingadozására összpontosul.
Hullámvasúton a forint, gyengül az euróval szemben, de visszavágott a dollár ellen
Vegyesen teljesít a forint árfolyama a hét közepén. Az euróval és a svájci frankkal szemben tovább gyengült és korán reggel 408,65- re emelkedett. Ezt követően nyolc után már újabb gyengülés indult el és az euró árfolyama egyre jobban megközelíti a lélektani 410-es szintet. Az amerikai dollárral szemben visszanyerte erejét a magyar fizetőeszköz.
Az euró árfolyama reggel 408,65-re emelkedett. A dollárral szemben viszont erősödött és újból 370 alatt áll az amerikai pénz. A svájci frank viszont egyre közelebb van a 440-es szinthez. A reggeli devizapiaci adatok szerint a forint árfolyama egyre nagyobb kilengéseket mutat. Az előző reggel optimistábban indult a forint kereskedése, amely aztán estére visszaesett. Stabilizálódik-e a forint árfolyama, vagy újabb gyengülési hullám jön?
Szerda reggel árfolyamok:
-
Euró/forint: 408,65-re emelkedett a jegyzés (kedd este: 407,63)
-
Svájci frank/forint: 439,15-re nőtt (kedd este: 436,30)
-
Dollár/forint: 369,53-ra csökkent (kedd este: 373,73)
A számokból jól látszik, hogy a forint legnagyobb nyereségét a dollár ellenében érte el, míg az euró és a frank felé ismét gyengülést mutat.
A hónap elejéhez viszonyítva:
-
Euróval szemben: -1,4 százalék
-
Svájci frankkal szemben: -4,3 százalék
-
Dollárral szemben: +0,8 százalék
Mi állhat a háttérben?
A forint teljesítménye most leginkább a nemzetközi kockázatkerülés és a geopolitikai bizonytalanságok miatt alakulhat vegyesen. A nemzetközi befektetői hangulat továbbra is törékeny, részben az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti kereskedelmi feszültségek, valamint a recessziós félelmek miatt. A forint különösen érzékenyen reagálhat a globális kockázati környezet változásaira.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock