2025 április 07

Megállíthatatlanul sodródik a forint a veszélyzóna felé – Elérheti a 420-at az euró? Meddig zuhan még?

Hétfőn estére gyengült a forint a főbb devizákkal szemben. Az euró ismét 408 forint fölé kúszott, a dollár és a svájci frank is drágult. A hazai fizetőeszköz gyengülése napközben hullámzó mozgással párosult, de a zárásra egyértelműen lefelé vette az irányt. Meddig bírja a forint?

A hétfői nap végére a forint árfolyama minden főbb devizával szemben gyengült, az euró közel járt a lélektani 409-es szinthez. Amennyiben a nemzetközi befektetői hangulat tovább romlik, nem kizárt, hogy újra tesztelheti a 410-es szintet is a hazai fizetőeszköz. Napközben ugyan volt egy pozitív fordulat, amikor a forint 404 körül járt az euróval szemben, de estére visszaesett a lendület. A dollár is erősödött a forinttal szemben és már 374 felett áll estére. A svájci frank pedig már 435 felett járt az esti órákban. A reggeli lejtmenet hangulata folytatódott estére is. Vajon meddig tart ez a zuhanás?

Így alakultak a főbb árfolyamok kora estére:

  • Euró: 408,20 Ft (+1,26 Ft a reggelihez képest)

  • Dollár: 374,04 Ft (+3,49 Ft)

  • Svájci frank: 435,15 Ft (+1,02 Ft)

Az euró napközben 404,75 és 408,88 forint között mozgott, tehát közel 4 forintos kilengést is mutatott. Az amerikai dollár pedig 370 alatti nyitás után lendületesen erősödött, amely aztán gyengülésbe fordult át.

Nemcsak a forint mozdult – változott az euró/dollár is

A nemzetközi devizapiacokon az euró/dollár keresztárfolyam is csökkent:

  • Reggel: 1,0983

  • Este: 1,0913

Ez azt jelenti, hogy a dollár valamelyest erősödött az euróhoz képest is, ami gyakran hatással van a feltörekvő piacok, így a forint teljesítményére is.

Mi mozgathatja a piacot?

A háttérben a nemzetközi befektetői hangulat romlása állhat, amelyet az amerikai vámháborús retorika, a világgazdasági lassulás veszélye, illetve a globális részvénypiaci volatilitás is felerősített. A befektetők ilyenkor gyakran keresnek biztonságosabb menedékdevizákat, mint a dollár vagy a svájci frank.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock

Legnézettebb Tartalmak