2025 február 20

Visszajár a reptéri utasfelvételi díj – Így igényelheted

A bécsi bíróság döntése nyomán a Wizz Air köteles visszatéríteni a 2019 óta jogtalanul beszedett reptéri utasfelvételi díjakat, valamint módosítja az ajándékutalványok és Wizz kreditek szabályait.

Bírósági döntés az osztrák munkavállalói kamara keresete nyomán

A Wizz Air légitársaságnak módosítania kell üzleti feltételeit, és vissza kell térítenie az utasoknak a szabálytalanul felszámított díjakat – közölte hétfőn az osztrák munkavállalói kamara (AK). Az ügy hátterében a 40 eurós reptéri utasfelvételi díj és más, a fogyasztók számára hátrányos gyakorlatok állnak.

Az osztrák legfelsőbb bíróság döntése

A tájékoztatás szerint az AK által kifogásolt 88 feltételből 81 esetben az osztrák legfelsőbb bíróság (OGH) az érdekképviselet javára döntött. A bíróság szabálytalannak minősítette többek között:

  • A reptéri utasfelvételi díjat (40 euró),
  • A Wizz Account ügyfélszámlával és a Wizz Ajándékutalvánnyal kapcsolatos szabályokat,
  • A jegyek utasok írásbeli hozzájárulása nélküli visszatérítését Wizz Credits formájában,
  • Az ajándékutalványok 12 hónapos érvényességi idejét.

Visszatérítési lehetőségek az érintett utasoknak

A Wizz Air elismerte és elfogadta a bécsi kereskedelmi törvényszék legfrissebb döntését, és visszatérítési mechanizmust dolgozott ki azoknak az utasoknak, akiktől 2019 óta jogtalanul reptéri utasfelvételi díjat számított fel. A légitársaság továbbá:

  • Visszaállítja a lejárt Wizz krediteket,
  • Új, öt évig beváltható ajándékutalványokat állít ki a lejárt utalványok helyett.

Hogyan érvényesíthetik az utasok a visszatérítést?

Az osztrák lakcímmel rendelkező Wizz Air ügyfelek 2019-ig visszamenőleg kérhetik a visszatérítést a légitársaság honlapján keresztül. A döntés hatása több ezer érintett utast érinthet, akik eddig hátrányos feltételek mellett vették igénybe a légitársaság szolgáltatásait.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock