
Sorra mondják fel a bankszámlaszerződéseket, mit tegyünk?
Igazából csak költői kérdésnek szántuk a bevezető utolsó mondatát, hiszen hol máshol lehetne megtalálni a legmegfelelőbb számlacsomagot, mint nálunk? Kattints a kalkulátorunkra, hogy megnézd, melyik bank kínálja most a legjobb termékeket.
De, ha már nekiállunk a bankszámlaváltásnak, akkor haladjunk tovább a pénzügyi rezsicsökkentés rögös útján és faragjuk le magunk is a számlavezetési költségeinket a lehető legjobban. Néhány egyszerű lépéssel közel lenullázhatod a banki költségeidet.
Sokaknak nem a készpénzfelvétel volt a legnagyobb költségük a bankszámlavezetés kapcsán, hanem sok olyan apró tétel, amikre odafigyelve közel nullára csökkenthető egy átlagos bankszámla költsége a legtöbb család számára. Ezeket a kis tételeket vesszük sorra és ajánlunk pénztárcakímélő megoldásokat és trükköket, melyekkel akár havi szinten is ezreseket spórolhatunk.
1. Csökkentsd nullára a számlavezetési díjat!
Több számlacsomagnál is nullára csökkenthető a havi számlavezetési díj, ha bizonyos összegű utalás a bankhoz érkezik, vagy más feltételt teljesítünk. Ha nincs elég jövedelmed, akkor házastársak esetén érdemes közös számlát használni. Ha a bank lehetőséget biztosít rá, akkor így több részletből is összeállhat a szükséges jóváírás, és közösen megkaphatjátok a kedvezményt.
2. Felejtsd el az SMS értesítőket!
A telefonos értesítések drágák. Különösen a kis összegű vásárlásoknál nem éri meg, hogy erről külön díj ellenében értesítsen a bank. Az értesítési limitek feljebb állításával elkerülheted a gyakori üzenetváltásokat, de mobilbank segítségével vagy e-mail értesítés beállításával akár le is nullázhatod ezt a költséget.
Bankonként eltérő módon árazzák be ezeket az értesítéseket. Van ahol havi díja van, melybe bármennyi sms belefér, míg máshol darabszámra kell fizetni. Természetesen ezek kombinációja is előfordul. A leggyakoribb számlák esetén összeszedtük, hogy mennyit fizetünk 20 értesítésért, amit a bankunk küld. Az értesítési limitek módosításának csak ott van értelme, ahol darabáras az értesítő, havi díjas szolgáltatás esetén próbáljuk meg azt másképp helyettesíteni.
3. Felejtsd el a postai számlakivonatot!
Bár már tényleg csak kevesen kérnek havi szinten postai számlakivonatot, de ha neked még a postás hozza azt, akkor gyorsan válts elektronikusra. E-mailben is megkaphatod ugyanis a havi értesítést, de internetbankodban folyamatosan is ellenőrizheted az egyenleged.
4. Utalj a lehető legolcsóbban!
Ha utalsz, akkor mindenképp a netbankban tedd. Ott sem mindegy viszont, hogy milyen tranzakciót indítasz. A legolcsóbb a csoportos beszedés, majd a rendszeres utalás és végül az egyszeri utalás. A közüzemi számlákat legolcsóbban kártyás fizetéssel valamilyen online számlakibocsátó rendszerében tudod kiegyenlíteni, de a csoportos beszedés is olcsóbb, mint bármilyen más fizetési mód. A rendszeres és azonos összegű utalásaidat, mint például a közös költség, tudod rendszeres utalással kiegyenlíteni, és csak a ritkán felmerülő vagy egyszeri tételeket kell egyszeri utalással rendezned.
5. Egy olcsó bankkártya is tökéletes
A legolcsóbb elektronikus kártyák is tökéletesek a mindennapokban. Ha szükséged van egy dombornyomott kártyára és az utasbiztosításra, ami ahhoz tartozik, akkor használj hitelkártyát.
+1 Találd meg az új szokásaidnak megfelelő legjobb számlacsomagot
A legtöbb trükk semmit sem ér, ha rossz bankszámlát használsz. Keresd meg a legjobbat és nézd meg milyen egyszerű bankot váltani.
<