A vártnál sokkal alacsonyabb lett az infláció az eurózónában!
Siemens városi nap Miskolcon
Hogyan biztosíthatunk kimagasló, de megfizethető egészségügyi szolgáltatásokat? Hogyan tehetnénk az ipari termelést rugalmasabbá, hatékonyabbá és egyben versenyképesebbé? Hogyan oldható meg, hogy a városaink úgy növekedjenek, hogy közben fenntartható és kényelmes körülményeket biztosítanak lakóiknak? Hogyan érhetünk el úgy gazdasági növekedést, hogy közben csökkentjük a nyersanyag- és energia-felhasználást? Kérdések, amelyek a harmadik évezredben egyre többeket foglalkoztatnak, és amelyekre a Siemens saját fejlesztéseivel válaszokat ad.
A miskolci Siemens Városi Napon a vállalat városi infrastruktúrával, egészségügyi és ipari fejlesztésekkel foglalkozó szakemberei bemutatták azt az átfogó szemléletet, ahogyan a Siemens megközelíti az urbanizáció, a globalizáció, a klímaváltozás aktuális problémakörét. Ezeknek a megoldásoknak a jó része már egyáltalán nem futurisztikus: Európában négyből egy irodaépület a Siemens tűzvédelmi rendszerét alkalmazza; a Siemens gyártja a világ leghosszabb, egyetlen szerelvényből álló villamosát, amely Budapesten közlekedik; a hamburgi egyetemi kórházban egy Siemens szoftver segítségével Európában elsőként álltak át sikeresen a papírnélküli működésre. Magyarországon is a modern technológia mind szélesebb körű elterjesztésére törekszik a vállalat, ezért is rendezett szakmai programot a műszaki felsőoktatás egyik vidéki fellegvárában, Miskolcon, ahol a vállalat szimpóziumok keretében mutatta be az épületek és közüzemek számára alkalmazható energia-hatékony megoldásait, valamint egészségügyi fejlesztéseit.
Dale A. Martin a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója a Siemens Városi Napok rendezvényén tartott sajtótájékoztatón elmondta: „A Siemens az elmúlt több mint egy évtizedben változatos formákban járult hozzá a hazai mérnökképzés erősítéséhez, a diákok szakmai fejlődésének előmozdításához. Biztos vagyok benne, hogy a mai rendezvényünk is fontos mérföldkövet jelenthet a jövő mérnökeinek képzésében, annál is inkább, mert nem jöttünk üres kézzel: a Siemens PLM szoftverével támogatja a Miskolci Egyetemet, hogy a hallgatók már az egyetemi tanulmányaik során megszerezhessék a szakmájukhoz elengedhetetlen speciális tudást.”
A Siemens PLM (product lifecycle management – termék-életciklus menedzsment) szoftver – amit világszerte több mint 70 ezer ügyfél használ a gépiparban, az elektronikai iparban és más iparágakban – egy olyan komplett rendszert kínál a vállalatoknak, amellyel a teljes életcikluson keresztül képesek menedzselni a termékek eredményességét és költséghatékonyságát a termék kitalálásától és tervezésétől a gyártáson, illetve a kapcsolódó szolgáltatásokon át a termék gyártásból való kivonásáig. A többféle iparágban is népszerű program elterjedt például a hazánkban is működő autógyártóknál, de a NASA is ezzel a szoftverrel tervezte a Curiosity marsjárót. A Siemens Zrt. ebben az évben három hazai felsőoktatási intézménynek adományoz szoftvereket, az egyetemekkel folytatott konzultációknak megfelelően testreszabott csomagok formájában – elsőként a Miskolci Egyetem juthatott hozzá a termékhez, amelynek értéke listaáron meghaladja a 300 millió forintot. Idén még a Kecskeméti Főiskola és a gödöllői Szent István Egyetem, majd a következő évben további intézmények is részesülhetnek a Siemens által felajánlott terméktámogatásban.
Dr. Patkó Gyula a Miskolci Egyetem rektora az adományt megköszönve hangsúlyozta: „Az egyetem számára alapvető célkitűzés, hogy a diákok az elméleti képzés mellett olyan gyakorlatorientált tudást is elsajátíthassanak, amellyel hamar megállják a helyüket a munkahelyükön is. A Siemens PLM szoftverével nagyobb bepillantást nyerhetnek a mérnöktudományok gyakorlati alkalmazásába és a program használatának elsajátításával versenyelőnyt szereznek a munkaerőpiacon.”
A rendezvényen részt vett Dr. Kriza Ákos, Miskolc polgármestere is, aki kiemelte: „A magas színvonalú mérnökképzés és az általa biztosított minőségi munkaerő a befektetők szemében is vonzóbbá teheti a várost. Ezért fontos számunkra, hogy olyan partnerünk lehet a képzés szakmaiságának biztosításában és a munkalehetőségek közvetítésében, mint a Siemens. Nem csak a diákok és az egyetem, de a város versenyképességét is javítja, hogy a miskolci képzésben az iparban is alkalmazott legmodernebb megoldásokkal folyik az oktatás.”