Hat dolog, amit biztos nem tudtál a Messengerről
Itt van minden, amit tudnod kell ahhoz, hogy a leghasznosabb legyen számodra a Messenger. Először is ha Facebook nélkül szeretnéd használni a Messenger alkalmazást, van rá mód. Egy fiókot kell létrehoznod a telefonszámoddal. Csak töltsd le az alkalmazást, vagy regisztrálj a Messenger.com-on!
Ugyanígy számítógépen is be tudsz jelentkezni a Messengerbe Facebook nélkül. Ha túl sok már a közösségi médiából, de mégis kapcsolatban akarsz maradni a barátaiddal, ez a neked való út.
A chatbotok hasznossága
Habár a Messenger igazából csak a barátokkal való beszélgetésre lett kitalálva, a Facebook nemrég engedélyezte a chatbotok létrehozását. Például rendelhetsz virágot, olvashatsz híreket, vagy ellenőrizheted a repülőjáratod jelenlegi állását – mindezt a Messengeren keresztül.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”81″]
Egy csomó botnál még nem történt meg az áttörés, vagy próbálja bizonyítani értékét, de néhány valóban hasznos. Tudj meg többet a Facebook ihlette botokról, és nézd meg a lehetőségeket.
Mást is kipróbálhatsz
Az egyik beépített szolgáltatás, amelyhez nem kell bot, az a fuvarrendelés. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy egy olyan címre kattints, amit már valaki megosztott, vagy ha megnyomod a három pöttyöt az alkalmazásban a jobb alsó sarokban, és a Szállításra kattintasz. Azt is könnyedén megoszthatod, hogy épp hol vagy.
Rengeteg más minialkalmazást is – például a Dropbox vagy a Bitmoji – integrálhatsz a Messengerbe azzal, hogy megnyomod a három gombot a chat sarkán.
Játszani is lehet
Van két játék is, amit közvetlenül a Messengerben játszhatsz anélkül, hogy le kéne valamit töltened hozzá. Próbáld ki, hogy küldesz valakinek egy kosárlabda emojit, és kattints rá. Mennyi kosarat tudsz bedobni zsinórban? Vagy írd be a @fbchess kulcsszót, és sakkozz.
Személyre szabható beszélgetések
Egy másik szórakoztató funkció, hogy személyre lehet szabni a beszélgetéseket. Meg lehet változtatni a chat színét, egyéni hangulatjeleket lehet hozzáadni, és át lehet írni a csoport nevét.
Vissza akarod fizetni, amire meghívott a haverod? A Messengeren pénzt is küldhetsz. A Facebook nem számol fel érte díjat, de beletelik pár napba,, amíg megérkezik a pénz, attól függ melyik baknál vagy.
Csoportos hívásokat is kezdeményezhetsz
A videóhívás is ingyenes. Ha valakivel ár van chat-beszélgetésed, csak nyomd meg a videó kamera ikont a jobb felső sarokban.
Csoportos hívásokat is kezdeményezhetsz, maximum 50 főig. Ha benne vagy a csoportos beszélgetésben, csak érintsd meg a telefon ikont a jobb felső sarokban.
[extracode type=”ad” id=”in_post”]
Ha nem szeretsz gépelni, de a hívást sem szereted, hangfelvételeket is küldhetsz. Akár még egy élő koncertről is küldhetsz így felvételt.
Tarts szünetet a beszélgetésben
Néha lehet, hogy olyan embernek kell üzenetet küldened, akivel nem vagytok Facebook ismerősök. Ha rákeresel arra, akivel beszélni akarsz, küldhetsz neki egy „message request”-et, azaz felkérheted egy beszélgetésre. Néha ezeket az üzeneteket az egyéb mappába teszi, úgy hogy néha érdemes azt is ellenőrizni.
Anélkül is elkezdhetsz valakivel beszélgetni, hogy rákeresnél a nevére, méghozzá a Messenger kódjával. Minden felhasználónak egyedi azonosítója van. Megtalálod a Messenger-kód beolvasása opciót az emberek fül alatt.
Ha azonban kell egy kis szünet a beszélgetésben, vagy csak kezd túl sok lenni, el is némíthatod. Csak érintsd meg a nevét az illetőnek, és változtass az értesítéseken, így beállíthatod, meddig nem akarsz róla hallani.
Azt is beállíthatod, hogy a Messengered hozzáférjen a kamerához, így az automatikusan figyelmeztet, hogy küldd el azokat a képeket a barátaidnak, amiket róluk csináltál. Csak annyi a dolgod, hogy bekapcsolod a Photo Magic beállítást.