Ilyen lesz a jövő munkahelye a COVID után
Többek között a járvány utáni irodai környezet kialakítása és a munkavállalói élmény fejlesztése terén elért eredményei miatt nyert el újabb rangos elismerést a Unisys: a Magyarországon több mint 750 szakembert foglalkoztató amerikai vállalat az Information Services Group (ISG) a jövő munkahelyéről szóló jelentésében négy kategóriában is bekerült az éllovasok közé
A neves technológiai kutató és tanácsadó cég, az Information Services Group (ISG) vezető vállalatként ismerte el a Unisyst a 2022-es Provider Lens™ Future of Work című jelentésében. Az éves jelentés a digitális munkahelyi szolgáltatások és megoldások globális piacát vizsgálja 12 gazdaságilag jelentős régióban. A jelentés alapján a Unisys az alábbi területeken tölt be vezető szerepet az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, a skandináv országokban, Izlandon, Németországban, Ausztráliában, Brazíliában és az amerikai közszférában:
· A munkahely stratégia átalakítása szolgáltatás. Ebben akategóriában olyan szolgáltatókat értékeltek, akik segítenek a járvány utáni irodai környezet megtervezésében. A Unisys kutatásából ugyanis kiderült, hogy a COVID utáni visszarendeződés dacára egyetlen iparágban sem tért vissza az otthoni munka 2020 előtt tapasztalt elhanyagolható – pár százalékos – aránya, hanem 20-30% körül stabilizálódott a legmagasabb szinten az informatikában és a pénzügyi szférában.
· Irányított munkavállalói élmény szolgáltatás. Itt az olyan szolgáltatásokat és technológiákat nyújtó vállalatokat értékelik, amelyek hozzájárulnak a végfelhasználói élmény javulásához. A Unisys kutatása korábban arra jutott, hogy a sikeres vállalatok esetében az irodában és otthon dolgozó munkatársak azonos szintű munkavállalói élményben részesülnek, amiben fontos szerepet játszik az informatikai háttér.
· Irányított munkahely szolgáltatás – Végfelhasználói technológia. Ez a kategória az olyan végfelhasználói technológiák szolgáltatásait értékeli, amelyeket hagyományosan a vállalati IT-osztályok házon belül biztosítottak.
· Digitális szolgáltatóközpont és munkahelytámogató szolgáltatások. Olyan szolgáltatásokat foglal magában, amelyek lehetővé teszik, hogy az alkalmazottak bárhol és bármikor dolgozhassanak, beleértve az informatikai támogatást és a felhőalapú platformokat. A Unisys számára kiemelt fogalom a „digitális paritás”, ami azt jelenti, hogy minden dolgozónak egyforma hozzáférése van a munkája elvégzéséhez szükséges erőforrásokhoz, függetlenül attól, hogy milyen eszközről dolgozik és, hogy az irodában, otthon vagy éppen a terepen tartózkodik.
„Nagyon örülünk az ISG elismerésének, különösen, mert ezzel tovább erősítjük vezető pozíciónkat a digitális munkahelyi megoldások és technológiák területén – mondta el Leon Gilbert, a Unisys digitális munkahelyi megoldásokért (Digital Workplace Services, DWS) felelős alelnöke és vezérigazgatója. – A képzett munkaerő hiánya és a hibrid környezetben dolgozó munkavállalók számának növekedése miatt a vállalatoknak most olyan technológiára van szükségük, amely lehetővé teszi a dolgozók hatékonyabb koordinálását. Arra törekszünk, hogy átsegítsük ügyfeleinket ezen az átalakuláson és javítsuk az általános munkavállalói élményt.”
„Egyedi megközelítésével és a munkavállalói élmény előtérbe helyezésével a Unisys erős portfólióval segíti ügyfeleit világszerte, hogy elinduljanak a munka jövője felé vezető úton. A vállalat mind organikus, mind akvizíciós növekedéssel bővítette portfólióját, valamint stratégiai partnerségre lépett több kulcsfontosságú gyártóval az élménymenedzsment területén” – mondta el Jan Erik Aase, az ISG Provider Lens globális vezetője.