Rendkívüli Hírek:

2024 szeptember 21

Az üzleti siker egyik pillére a vezető sikeressége

Ezen összetevők lehetnek apróságnak tűnő részletek, vagy akár nagyobb volumenű dolgok is, és lehetnek olyan tényezők, amelyekre nincs, de akár olyanok is, amelyekre van ráhatásunk.

Vezetői példamutatás

A vezetői példamutatás eléréséhez szükséges tudás, valamint ismeretek tanulhatók. A Training360 Vezetői példamutatás képzése éppen e területen kínál elméleti és gyakorlati tapasztalatokon alapuló tréninget, ahol a vezetők elsajátíthatják a példamutatás eléréséhez szükséges ismereteket. De mit is értünk ezen a kifejezésen?

Akin a legtöbb múlik: egy projekt vagy cég vezetője

Egy cég vagy vállalkozás esetében mindenképpen rendkívül nagy jelentőséggel bír a vezető személye. A jó vezető minden személyiségjegyének olyannak kell lennie, amely elfogadottá teszi őt beosztottjai körében, emellett fontos, hogy motiváló tényezőként is meg tudjon jelenni. Tehát emberi és szakmai oldalról is egyfajta etalonként, igazodási pontként mutatkozik meg a szervezet életében, ez pedig bizony nem mindig egyszerű feladat, időnként akár komoly teher is lehet.

Könnyű belátni, hogy egy cég semmiképpen sem irányítható sikeresen, ha a vezető nem élvez tiszteletet, ha akár szakmai, akár egyéb képességeit megkérdőjelezik, döntéseit nem vagy csak kétkedéssel fogadják el. Ilyen helyzetben nem történhet gyors döntéshozatal, nincs kellő együttműködés a vezetőség és a beosztottak között, döcög az információáramlás, nem tud kialakulni egészséges csapatszellem. Ilyenkor egy egyébként jó működésre képes szervezet sem lehet sikeres.

A szakmai felkészültséget legtöbb esetben magától értetődőnek vesszük egy cégvezető esetében, pedig például az, hogy a kollégák felnézzenek a főnökükre, elfogadják utasításait, elismerjék képességeit, a sikeres cégvezetés szempontjából legalább olyan fontos, mint a magas szakmai hozzáértés.

A tudás átadható

A képzés két napon keresztül összesen 16 óra alatt, az alapoktól kezdve adja át a kurzus tananyagát. A példamutatás kérdésének tisztázása után szóba kerül, hogy ki és mi alapján válhat példaképpé, majd hogy milyen közös jellemzői lehetnek a szakmai és személyes eszményképeinknek.

Fontos továbbá tisztázni, hogy mikor és miben mutathat példát a vezető, ahogy azt is, hogy milyen rossz példák létezhetnek. A továbbiakban a tematika végig fog vezetni azon, hogy milyen értékek jelennek meg a kurzuson résztvevő vezetőkben, és ez hogy jelenik meg az adott vállalatnál, s végül milyen hatást gyakorolhatnak a cégre, a vezetőkre és a munkatársakra.

A következőkben ki kell deríteni, hogy a kollégák miben erősítenek meg minket és hogy hogyan lehet értékeinket egyéni és csoport szinten is megjeleníteni. Innentől már ki lehet alakítani az egymástól történő tanulás gyakorlatát, elkészíteni egy példamutatási térképet és kialakítani azt, hogy mindez fenntartható módon működhessen a cégnél.