
Egyedül nincs esélyed pénzt keresni!
Miért nem tőzsdézel? – kérdezte tőlem valaki. Tényleg, miért is nem. Mondjuk, azért nem, mert a kisbefektető pozíciója nem túlságosan irigylésre méltó. Afféle szabadon nyírható birkának számít a piacon az önállóan trédelő kisbefektető.
Eleve gond van a „mikroszámlákkal”, mert ha kicsi a letét, akkor drága és kockázatos az üzlet. Akinek nincs legalább 100 milliója, annak szinte lehetetlen a portfólióját megfelelően diverzifikálni. Magyarán szűk a játéktér, gyakoriak az „all in” helyzetek, s a kötési díjak is bosszantóan magasak. Arról nem is szólva, hogy a stop vadászok örök célpontja a letéthiányos kisbefektető, aki gyakran kiesik a pozíciójából, ha meghintáztatja a piac. És úgymond, pozícióból sem tud nyilatkozni a kisbefektető, ahogy azt a nagy szereplők teszik, amikor verbálisan támasztják valamelyik kurzust.
Akárhogy szépítjük, a kisbefektető pénzére egész pénzügyi iparág épül. Ő fizeti a brókert, a számlavezetőt, az elemzőt, a hírszolgáltatót. De az ő vesztesége a nagyok profitja is. Nem csoda, ha előbb-utóbb feladja a kilátástalan küzdelmet. Nos, az önálló trédelés költségeitől besokallt kisbefektetőknek nyújthat kiszámítható gyarapodási lehetőséget a profi portfóliókezelés.
A Buda-Cash Brókerház Trend Egyedi Portfólió-kezelés ajánlata. Kisbefektetőkre szabott feltételekkel, amennyiben a beugró küszöbértéke 500 ezer forint, a Tartós Befektetési Számla adómentességet biztosít, s a profik magukra vállalják a döntés terhét. Hogy mivel kecsegtetnek? 2004 óta 15,26 százalékos éves átlaghozamot hoztak össze.
[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra”]