2025 február 13

Kirúgások a Porsche-nél – 1900 állás megszüntetését tervezik

Porsche AG autógyártó a következő négy évben további 1900 állás megszüntetését tervezi az egész vállalaton belül, miután a már megkezdett program elégtelennek bizonyult – nyilatkozta a cég szóvivője a Reutersnek.

A német autógyártó célja, hogy 2029-ig 15%-kal csökkentse az állások számát fő délnyugat-németországi telephelyein, Stuttgart-Zuffenhausenben és Weissachban – ismertette a hírügynökség.

Nem jelenthetnek be kényszer-elbocsátást

Porsche, többségi tulajdonosa a Volkswagen AG közölte, hogy a 2030-ig érvényes helymegőrzési megállapodás értelmében nem jelenthet be kényszer-elbocsátást. Már 2024-ben elindította a folyamatot azzal, hogy 1500 határozott idejű munkavállaló szerződését nem újította meg, további 500 pedig most jár le – mondta a szóvivő.

„Ez önmagában nem elég. Az Igazgatóság és az Üzemi Tanács ezért olyan programról döntött, amely további mintegy 1900 munkahely megszüntetését célozza meg. Az elkövetkező években az egész vállalaton belül” – áll a szóvivő e-mailben.

Porsche – Megüresedett állások, korlátozások

A cég emellett a természetes ingadozásokra, a demográfiai változásokra, valamint a megüresedett állások betöltésére és az új munkaerő felvételére vonatkozó korlátozó megközelítésre támaszkodik – tette hozzá a szóvivő.

„A Porsche még mindig viszonylag jó helyzetben van. De sok kihívást kell leküzdeni – ilyenek például az elektromobilitás késleltetett felfutása. Vagy a kihívásokkal teli geopolitikai és gazdasági feltételek” – mondta a szóvivő. A tervekről először a helyi Stuttgarter Zeitung újság számolt be.