
Áttörés a Richternél – Csontritkulás elleni gyógyszereik zöld utat kaphatnak Európában
Újabb mérföldkőhöz ért a Richter. Az Európai Gyógyszerügynökség szakbizottsága engedélyezésre javasolta a csontritkulás kezelésére fejlesztett Junod és Yaxwer készítményeket. A magyar gyógyszergyártó első bioszimiláris monoklonális antitestjei új távlatokat nyithatnak meg a csontegészségügyi terápiák piacán.
Az Európai Gyógyszerügynökség European Medicines Agency, EMA szakbizottsága a Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP), javasolta a Richter két új csontegészségügyi termékének, a Junodnak és a Yaxwernek az európai forgalomba hozatali engedélyét. A biotechnológiai áttörés fontos mérföldkő a magyar gyógyszergyártó számára – jelent meg a Richter rendkívüli tájékoztatása a BÉT oldalán.
Új gyógyszerek a csontegészségügy területén
A Junod és a Yaxwer a csontritkulás és egyéb csontbetegségek kezelésére kifejlesztett gyógyszerkészítmények, amelyek erősítik a Richter csontegészségügyi portfólióját. A két termék engedélyezése egy jelentős lépés a társaság biotechnológiai fejlesztési stratégiájában.
Első bioszimiláris áttörés a Richter történetében
Bogsch Erik, a Richter Biotechnológiai üzletágának vezetője kiemelte:
„Ez a társaságunk első monoklonális antitest bioszimiláris termékének sikeres európai engedélyezése.”
Bogsch Erik, a Richter Biotechnológiai üzletágának vezetője a közleményben kiemelte, hogy a társaságnak ez az első „monoklonális antitest bioszimiláris” engedélyezése. Ez azt jelenti, hogy a Richter most először kapott pozitív szakmai ajánlást olyan gyógyszerekre, amelyek fejlett biológiai terápiák alternatívájaként jelenhetnek meg az európai piacon.
A Richter részvényének teljesítménye
A gyógyszercég a BÉT prémium kategóriás kibocsátója. A részvényárfolyama 2025 április 25-én, pénteken 10 880 forinton zárta a kereskedést. Az elmúlt egy év során a papírok 8980 és 11 260 forint között mozogtak, mutatva a stabil befektetői bizalmat és a vállalat folyamatos növekedését.