2025 április 26

Arany: szerény esés az erősödő dollár miatt

A NYMEX tőzsde COMEX divíziójának júniusi határidős aranyjegyzése 1382 dollár/uncia szintnél zár kedden.

 

  ARANYVÉLEMÉNY

A hétfői piacok annyira voltak izgalmasak az amerikai és angol tőzsdeszünet miatt, mint egy kiszáradt festék, mivel az ázsiai és a nyitva tartó európai piacok csak csendes kereskedést mutattak, szerényen emelkedő aranyárral. Az emelkedést kedden vissza is adta. Ezzel együtt a keddi kereskedésben, az európai kereskedési szakaszban, azonban már az amerikaiak déli bekapcsolódása után 1401 dollárra is felnyomták az árat, de a vevőkben nem volt elég erő, és az ár visszapattant.

A Nikkei, a japán tőzsdeindex május 22-ről 23-ra 7 %-ot esett és azóta először kedden emelkedett, amit elemzők a jen aktuális erejével magyaráznak. Eddigi eredményként az új kormányfő és a jegybank elérte, hogy a jen mintegy 20 %-ot vesztett értékéből, és további csökkenés is kilátásban van. Ez persze segíti a japán exportot. Egy dollárért most 102 jent adnak, az év eleji 80 helyett. Viszonylag stabilabb az aranyár, mint dollárban, az év eleji 143000 jen/uncia aranyárral szemben most a napi ár 140500 jen. Ha belföldön költik el a pénzüket, az arany végülis  megtartotta értékét.

A világ aranypiacára tekintve folytatódni látszik a tőkeáramlás a részvények felé így az aranyár ezen a héten is csökkenő irányban konszolidálhat. Ha az aranyra vonatkozó tőzsdei értékpapírokból, az ETF-ből tovább vonják ki az aranyat, együtt a kereslet lassú kifulladásával, az 1362 dolláros támasz az árat aligha fogja megtartani. A mostani kereskedési sáv várhatóan 1368 – és 1388 között marad. Egyelőre nem látszik olyan ok, amely miatt long pozíciót érdemes lenne felvenni.

 Aranyártáblázat

 

Aranyár grafikon

Napi aranygrafikon

Heti aranygrafikon

Havi aranygrafikon

EUR/USD devizapáros jegyzése