2024 április 26

A dollárt támogatják a geopolitikai kockázatok

Nem reagált a piac?

Összességében azért a hírek nem voltak annyira rosszak: a munkanélküliségi ráta 4,5 százalékra csökkent anélkül, hogy a munkaerő-piaci részvételi arány csökkenést mutatott volna, az átlagos órabérek pedig a várakozásoknak megfelelően alakultak.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”109″]

Az is egy lehetséges magyarázat, hogy a piac egyszerűen nem volt hajlandó még lejjebb venni a Fed kamatemelésekkel kapcsolatos várakozásokat, miután a Fed Nyíltpiaci Bizottságának márciusi ülését követően érezhetően enyhültek a további kamatemelések intenzitásával kapcsolatos várakozások.

Átfogó erősödés

A piaci események magukért beszéltek: a dollár erősödése, amely eddig csak az ausztrál dollárral és az euróval szemben volt nyilvánvaló, a pénteki zárásra átfogó és széles körű lett. Az erősödést támogatták a geopolitikai kockázatok, amelyek hatására jelentős mértékű pozíciók épültek ki a dollár és a feltörekvő piaci devizák viszonylatában, ilyen volt a komoly mértékű USDRUB korrekció is. A jelenlegi geopolitikai kockázatokhoz képest a nemzetközi piacok meglepően stabilnak tűnnek.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Az USDJPY hűen lekövette az amerikai hozamok alakulását, és emelkedett a múlt hét végén. A geopolitikai helyzet duplán is sújtja Japánt: az ország az emelkedő energiaárak miatt egyre magasabb az importköltségekkel számol, miközben lehetséges célpontja a kiszámíthatatlan Észak-Korea agressziójának.

A dollár számára a jelenlegi szint fontos terület ahhoz, hogy bizonyítsa erejét a héten, különösen annak fényében, hogy kulcsfontosságú szinteket közelített az EURUSD és az USDJPY a legutóbbi időkben.

„A dollár alakulását befolyásolhatja az is, hogy a Fed kamatemeléseivel kapcsolatos várakozások mérséklődése nyomán a piac érzékennyé vált a héja jellegű megnyilvánulásokra, és az ilyeneket könnyen túlreagálhatja” – foglalta össze az elemző.