Most akkor 14 000 az OTP?
A hitelmoratórium meghosszabbítása, a bankszektor általános rossz hangulata és a magyar forint folyamatos gyengülése szép lassan 9000 forint alá tolta az OTP részvényárfolyamát. Erre még pluszba rájött a magyar gazdasági visszaesés is, ami azért érdekes az bank szempontjából, mivel az OTP messze a legnagyobb tőzsdén jegyzett magyar cég, amivel külföldön is kereskednek, így sokszor, ha hazánk gazdasága ellen fogadnak a kereskedők, akkor azt az OTP papíron keresztül teszik meg.
Emiatt jól jött a papírnak az, hogy a Moody’s hitelminősítő felminősítette a magyar adósbesorolást Baa3-as kategóriában stabilról pozitívra. Még mindig messze elmaradunk a V4-ek többi országától, akik A-s besorolásban vannak, azonban lokális szinten ez mindenképp előrelépés, ami az árfolyamba is beárazódott.
A hitelmoratórium ugyan még nem ért véget, így az, illetve a koronavírus permanens jelenléte továbbra is inkább az alacsonyabb árfolyamot indokolná.
Technikailag azért még meg kell küzdenie pár dologgal az árfolyamnak, mielőtt elérné a 14000-es „célárat”. Először is az 50 napos mozgóátlag állja útját, ami már ellenállásként és támaszként is funkcionált, és igen releváns lehet, ha sikerülne áttörnie az árfolyamnak. Ehhez jön még hozzá a kialakult technikai szint, amely ellenállásként funkcionált már márciusban is, illetve a 10000-es lélektani szint, amit ugyan már átvitt a mai napon a gyertya, de még nem távolodott el tőle kellően.
A mai záráskor fontos szerepe lesz annak, hogy efölött a lélektani szint fölött tud-e zárni az árfolyam, mivel csak így próbálkozhatna meg a 10224-nél lévő mozgóátlaggal. Ez még ráadásul csak fél siker lenne, mivel ezután jönne a 100-as, illetve 200-as mozgóátlag, illetve a csökkenő csatornából is ki kéne még törni, hogy végre megpróbálkozzon új lokális csúcsra törni.
A leírtak alapján belátható, hogy hosszú út áll még az OTP előtt, azonban lehet épp jókor érkezett Csányi Sándor verbális intervenciója, mellyel egy kis lendületet adhat az árfolyamnak, vagy éppen megtartathatja azt. Könnyen belátható miért érdeke az OTP vezérigazgatójának, hogy ilyeneket nyilatkozzon a cégről, ám emellett a saját részvény tranzakciós tevékenység sem maradt el az OTP-nél, ami mögött főként a részvény tényleges alulértékeltsége állhat.
Mindenestre, ha technikailag nem is ez látható megvan az esélye annak, hogy a jelenlegi árfolyam valóban az OTP valós belső értéke alatt van 10, 20, vagy akár 40%-kal.