2024 július 03

F1 – Dráma az Osztrák Nagydíjon

A Mercedes versenyzője, George Russell némileg váratlan győzelmet aratott az F1-es Osztrák Nagydíjon, miután a verseny rendkívül drámai végét követően Max Verstappen és Lando Norris összeütközött az élmezőnyért folytatott küzdelemben, ami Verstappent a sorrendben hátrébb sorolta, Norrist pedig kiállásra kényszerítette.

Míg Verstappen a pole pozícióból erősen rajtolva a verseny nagy részében tartotta a P1-et, a McLaren pilótájával, Norrisszal izgalmas párharc bontakozott ki, amikor mindketten az 52. körben a 71. körből az utolsó boxkiállást hajtották végre, ahol a Red Bull a bal hátsó kerékkel kapcsolatos probléma miatt egy ritka lassabb kiállást szenvedett el.

Dráma az élvonalban

Mivel a kettejük közötti különbség kevesebb mint két másodperc volt, Norris a riválisa nyomában volt, és többször is megpróbálta elkapni a P1-et. A 64. körben azonban minden a feje tetejére állt, amikor a két versenyző összeért, és mindketten defektekkel kellett visszabicegniük a boxba.

Ez lehetővé tette, hogy Russell – aki sokáig a harmadik helyen haladt – átvegye a vezetést a Mercedesszel, amit a kockás zászlóig megtartott, és megszerezte F1-es pályafutása második futamgyőzelmét – írja a F1 hivatalos oldala.

A McLaren számára talán csekély vigasz lehetett, hogy Oscar Piastri szerezte meg a P2-t, megelőzve a harmadik helyen Carlos Sainz vezető Ferrariját. A negyedik helyen Lewis Hamilton Ezüstnyíl gépéhez képest jelentős volt a lemaradás, míg Verstappen ötödikként haladt át a célvonalon, amit annak ellenére megtartott, hogy a Norrisszal történt incidens miatt 10 másodperces büntetést kapott.

Nico Hulkenberg és Kevin Magnussen erős teljesítményt nyújtott a Haas számára a hatodik és a nyolcadik hellyel, míg Sergio Perez Red Bullja a hetedik helyen zárt közöttük. Daniel Ricciardo két pontot szerzett az RB-nek a kilencedik helyen, és Pierre Gasly Alpine-ja zárta a top10-et.

Leclerc és Piastri

Eseménydús napot zárt Charles Leclerc, aki a Piastrival történt első körös incidenséből kilábalva négy boxkiállással a 11. helyre küzdötte fel magát a Ferrarival. Az alpesi Esteban Ocon követte a P12. helyen, miután korábban szoros csatát vívott csapattársával, Gaslyval, akit a kockás zászlóig tartott, és megszerezte F1-es pályafutása második futamgyőzelmét.

Lance Stroll a P13-as pozícióban vezette az Aston Martint, ami egy újabb nehéz napnak bizonyult a csapat számára, megelőzve az RB-s Yuki Tsunodát a P14-es pozícióban és Alex Albon Williamsét a P15-ös pozícióban.

A Kick Sauber várakozása a 2024-es év első pontjaira folytatódik, Valtteri Bottas és Zhou Guanyu a 16., illetve a 17. helyen haladt át a célvonalon.

Fernando Alonso a leggyorsabb kört futotta az utolsó körén, de a napot a P18-as pozícióban fejezte be, miután az Aston Martinnal az egész verseny során küszködött a tempóért, valamint büntetést kapott, amiért korábban délután lelökte Zhou-t a pályáról.

Logan Sargeant a 19. helyen zárta a Williams utolsó osztályzatát, míg Norris – aki öt másodperces időbüntetést kapott a pályabejárási limitek túllépése miatt – végül a Verstappennel való ütközésében elszenvedett sérüléseket követően a boxban feladta a versenyt, így egy ígéretesnek ígérkező napnak szerencsétlen módon vetett véget.