Fokozódnak a félelmek a tengerentúli börzéken
Az amerikai vezető tőzsdeindexek negatív tartományban zárták a hétfői kereskedési napot, jelenleg a határidős tőzsdeindexek is nagyobb mínuszokban állnak.
A félelmek egyre csak fokozódnak a tengerentúli börzéken
Kína újabb és újabb korlátozásokat vezet be a koronavírus miatt, emellett az omikron új, erősen fertőző BA.2.75 névre keresztelt variánsa egyre nagyobb aggodalmat kelt a tudósok és az egészségügyi szakértők körében. Az új mutáns egyre gyorsabban terjed Indiában, de emellett a világ több országában is már jelen van a legújabb omikron variáns, köztük az Amerikai Egyesült Államokban is.
Inflációs és recessziós félelmek a fókuszban
Jelenleg azonban úgy fest a piacokat jobban aggasztják az inflációs és a recessziós félelmek. A hét legfontosabb eseménye egyértelműen a szerdán érkező amerikai inflációs adat lesz. A Bureau of Labor Statistics szerdán, magyar idő szerint 14:30-kor hozza nyilvánosságra a várva várt inflációs számokat. Az elemzők előzetes várakozásai szerint éves szinten 8.8 százalékon alakulhat az amerikai infláció júniusban. Májusban éves szinten 8.6 százalékos volt az áremelkedés mértéke az Amerikai Egyesült Államokban, utoljára 1981 decemberében volt példa ekkora mértékű áremelkedésre.
Nyakunkon a negyedéves jelentési szezon is
A negyedéves jelentési szezon kapcsán is vannak aggályok, hosszú idő után először fordulhat elő, hogy a vállalatok tömegesen teljesítenek a várakozások alatt. Számos S&P 500 komponens hozza nyilvánosságra negyedéves jelentését az elkövetkező napokban. A bankszektorra érdemes külön figyelni, számos nagy amerikai bank jelent a héten. A héten a JPMorgan Chase és a Morgan Stanley jelent először a nagy Wall Street-i bankok közül, a két pénzintézet csütörtökön publikálja második negyedéves eredményeit. Ezt követően pénteken a Citigroup és a Wells Fargo jelent. A bankszektor eredményei nagyban befolyásolhatják a kereskedési irányát az elkövetkező időszakban.
Bátran kijelenthető, hogy mozgalmas napok előtt állnak az amerikai tőzsdék.