Tőzsde napközben Március 28. – Elképesztő mélyrepülésben a BUX ,több mint ezer pontot esett délelőtt
Látványosan lefordult a magyar tőzsde péntek délelőtt. A BUX index több mint ezer pontos mínuszba került, miután az OTP, a Richter és a Mol részvényei is estek. Egyedül a Magyar Telekom tudott emelkedni. A nemzetközi hangulat is borús, ami a hazai piacot sem hagyta érintetlenül. Meddig tart a gyengülés?
Erős mínuszban a BUX, esik az OTP és a Richter
Péntek délelőttre látványos gyengülés bontakozott ki a Budapesti Értéktőzsdén részvényindexe tovább esett. A BUX index a reggeli, minimális pozitív nyitás után gyorsan lefordult. Délre már 1,12 százalékos mínuszban, 91 679 ponton állt, ami több mint 1 040 pontos esést jelent a csütörtöki záráshoz képest. A vezető részvények közül egyedül a Telekom maradt talpon, az OTP, Richter és a Mol mínuszban.
OTP húzta le a piacot, csak a Telekom állja a sarat
A délelőtti kereskedésben a vezető részvények közül csak a Magyar Telekom tudott emelkedni, a többi blue chip jelentős mínuszban állt:
-
OTP: 1,77 százalékos csökkenéssel 26 130 forintra esett, ami 470 forintos esés.
-
Richter: 1,14 százalékos mínuszban 10 420 forinton forgott, 120 forinttal alacsonyabban.
-
Mol: 0,67 százalékkal 2974 forintra csúszott le, 20 forintos visszaeséssel.
-
Magyar Telekom: 0,81 százalékkal 1744 forintra erősödött, ezzel egyedüliként tartotta magát a pozitív tartományban.
A forgalom 5,1 milliárd forintot tett ki délelőtt, ami átlagosnak mondható, de a hangulat egyértelműen negatív.
Globális kockázatkerülés állhat a BUX gyengülésének a háttérben
A magyar piac esése illeszkedik a nemzetközi trendbe. Péntek reggel az európai tőzsdéken is határozott csökkenéssel indult a kereskedés, amit részben a befektetői óvatosság és a növekvő geopolitikai feszültségek táplálhatnak. Az amerikai vámintézkedések, a gyenge piaci hangulat és a profitrealizálás együttesen terelhetik lefelé a régiós indexeket – a BUX sem tudott kivétel lenni.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock