Tőzsdezárás Február 6. – Brutális rali volt ma. Az OTP elszállt, a BUX történelmet írt
Történelmi csúcson, 86 ezer pont felett zárt a BUX. A vezető részvények közül az OTP kiemelkedő teljesítményt nyújtott.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX csütörtökön 2802,76 pontos, 3,33 százalékos emelkedéssel, 86 995,74 ponton új történelmi csúcsot állított be. A legjobb teljesítést ezen a napon az OTP részvényei nyújtották. A magyar piac a kedvező nemzetközi hangulatot kihasználva kiemelkedően teljesített, túlszárnyalva a régió más tőzsdéit is. A délelőtti szárnyalást még jobban felülmúlta a mai kereskedés.
Erősödő részvények és az OTP kiemelkedő forgalmat hozott
A tőzsde forgalma 31 milliárd forint volt, a vezető részvények közül a Magyar Telekom kivételével mind erősödtek.
- OTP: A nap legnagyobb nyertese, 6,16 százalékos emelkedéssel 25 000 forinton zárt, forgalma 26,6 milliárd forint volt.
- Mol: 1,12 százalékkal erősödött, 2900 forinton fejezte be a kereskedést.
- Richter: 1,98 százalékos növekedéssel, 10 320 forintra emelkedett.
- Magyar Telekom: Árfolyama változatlan maradt, 1416 forinton zárt.
A kis és közepes kapitalizációjú részvényeket tömörítő BUMIX index 0,14 százalékos csökkenéssel, 8019,69 ponton fejezte be a napot.
Mi áll a BUX kiugró teljesítmény mögött?
Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a BUX kiugró erősödése a kedvező nemzetközi tőzsdei hangulatnak köszönhető, amelyet az eddigi pozitív vállalati gyorsjelentések és az ukrajnai háború esetleges lezárásáról szóló amerikai sajtóértesülések is fokoztak. A magyar tőzsde a cseh és lengyel piacokat is felülteljesítette, jelezve a befektetői bizalom erősödését.
A csütörtöki kereskedés azt mutatja, hogy a magyar tőzsde egyre inkább felzárkózik a nemzetközi piacok lendületéhez, és ha a pozitív trend folytatódik, további rekordok dőlhetnek meg a következő időszakban.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock