2025 február 24

Tőzsdezárás Február 24. – Brutális napja volt a BUX-nak. Az OTP és a Mol padlóra került

Brutális csökkenéssel fejezte be a hétfői napot a Budapesti Értéktőzsde. A gyenge nap legnagyobb vesztese a BUX index 1,57 százalékkal esett. Az OTP és a Mol részvényei  gyengültek. A piaci hangulat gyenge, de vajon mikor jöhet a fordulat?

Jelentős eséssel fejezte be a hétfői napot a Budapesti Értéktőzsde. A BUX index 1,57 százalékkal, 86 635 ponton fejezte be a kereskedést. A piacot a negatív nemzetközi hangulat húzta le, miközben az OTP és a Mol komoly mínuszban zárt. Egyedül a Magyar Telekom mutatott emelkedést, a gyorsjelentés előtti pozitív várakozások miatt.

A forgalom 25,9 milliárd forintra rúgott, a vezető részvények pedig vegyes teljesítményt mutattak, de a negatív nemzetközi befektetői hangulat határozta meg az irányt. A reggeli nyitásnál megindult gyengülési tendencia tovább folytatódott.

Piaci hangulat és főbb mozgások

Szemán Péter, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a magyar piac gyengülése állt az európai tőzsdék általános csökkenésével. A befektetők kockázatkerülő hangulatban voltak, ami az OTP és a Mol részvényein hagyta a legnagyobb nyomot.

A nap vesztesei közé tartozott az OTP Bank, vesz részvényei 2,05 százalékkal, 23 910 forintra estek, 18,6 milliárd forintos forgalom mellett.

A Mol árfolyama még nagyobb zuhanást mutatott , 2,82 százalékkal csökkent, 2890 forintra, ami részben a múlt heti eredményközlés utóhatása lehetett. Bár a vállalat céláremelést kapott, ez nem látszott az árfolyamon.

A Richter Gedeon papírjai 0,19 százalékkal gyengültek, 10 680 forintra, 2,2 milliárd forintos forgalom mellett.

Egyedül a Magyar Telekom tudott emelkedni, 1,1 százalékos erősödéssel 1474 forintra, ami a gyorsjelentés előtti optimista várakozásoknak köszönhető.

A BUX és a részvények kilátásai

Bár a BUX a hét első óráiban korrigált, délutánra a zuhanást már nem tudta megállítani. A részvények többsége gyengüléssel fejezte be a napot. Az elemzők továbbra is a nemzetközi gazdasági hangulatot és a makrogazdasági híreket figyelik, amelyek meghatározhatják a következő napok trendjeit a Budapesti Értéktőzsdén.

Nemzetközi hatások és várakozások

A hétfői mozgásokra jelentős hatással volt a globális befektetői hangulat. Az európai szintúgy gyengüléssel kezdték a piacot, továbbra is a befektetők továbbra is az inflációs adatokra és a jegybanki döntésekre figyelnek.

Elemzők szerint a magyar piac rövid távon továbbra is külső hatásoknak lesz kitéve, és a hét hátralévő részében a nemzetközi tőzsdei trendek, valamint a vállalati gyorsjelentések alakíthatják az árfolyamokat.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock