2025 április 03

Tőzsde napközben Április 3. – Durván zuhan a BUX, 1200 pontos mínusz. A Telekom öt százalékot esett

Folytatódik a lejtmenet a pesti parketten. Csütörtök délelőtt meredeken csökkent a Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX már több mint 1200 ponttal került lejjebb a nyitáshoz képest. A befektetői hangulatot nemzetközi bizonytalanság rontja, a vezető részvények közül egyedül a Richter tudott emelkedni. Mit hozhat a délután stabilizációt vagy újabb zuhanást?

A BUX tovább zuhant, az OPT és a Telekom mélyrepülésben

Jelentős csökkenéssel reagált a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe csütörtök délelőtt a romló nemzetközi hangulatra. A vezető részvények többsége mínuszban van, csak a Richter tudott erősödni. A BUX index délben 88 224,38  ponton állt, ami 1,68 százalékos, több mint 1200 pontos visszaesést jelent a szerdai záráshoz képest. A kereskedés elején még 1,63 pontos emelkedést mutatott az index, de a nyitást követően gyorsan negatív tartományba fordult a piac.

A délelőtti forgalom elérte a 7,8 milliárd forintot, a blue chipek közül három részvény esett, egyedül a Richter tudott feljebb kapaszkodni, de délben már a gyógyszercég papírjai stagnálóban ragadt. Az OTP több mint három százalékot zuhant. A  másik nagy vesztes a Telekom. A részvények esése több mint 5,22 százalékos mínuszt jelent.  A reggeli nyitással kezdődő zuhanás folytatódik. Vajon kitart-e a Richter lendülete, vagy elsodorja a globális vihar?

 A vezető részvények állása

  • OTP: több mint 650 forintos mínusz, 24 330 forinton, ez 3,07 százalékos esés.

  • Mol: több mint 18 forinttal gyengült, 3 054 forinton zárt délelőtt, ami 0,26 százalékos visszaesés.

  • Magyar Telekom: több mint 32 forintos csökkenés után 1 490 forint, 5,22 százalékos mínusz.

  • Richter: 50 forinttal erősödött, 10 460 forinton, 0,48 százalékos emelkedés.

A BUX is a nemzetközi dominóhatás miatt gyengült?

A negatív hangulat mögött nemzetközi tényezők állhatnak. A befektetők továbbra is aggodalommal figyelik Donald Trump kereskedelempolitikai lépéseit és az emelkedő globális vámok hatásait, amelyek fokozzák a bizonytalanságot a világpiacokon.

A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Címlapkép forrása: Shutterstock