
Tőzsde napközben Április 9. – Megint esik a piac, az OTP és a Mol húzza le a BUX-ot
Ismét megrogyott a magyar tőzsde. A BUX több mint 1100 pontot veszített szerda délelőtt, a vezető részvények az OTP, a Mol, a Richter és a Telekom egyaránt esnek. A keddi emelkedés után most ismét a nemzetközi bizonytalanság és a profitrealizálás dominálja a piacot. Vajon tartós lesz a visszaesés, vagy jön az újabb fordulat?
A BUX megint lejtőn és délelőtt már 1100 pontos mínuszban járt az index
Rossz hangulatban folytatódott a kereskedés szerdán délelőtt a Budapesti Értéktőzsdén. A részvényindex elképesztően hullámzik. A BUX már a délelőtti órákban több mint ezer pontot veszített értékéből. A vezető papírok egytől egyig gyengültek, miközben a nemzetközi tőkepiacokon is borús a hangulat. Az OTP feltornázta magát a reggeli zuhanás után 23 ezer fölé. A Mol tovább gyengült. A Telekom papírjai kicsit változott. A Richter a reggelhez képest minimálisan emelkedett.
Szerdán reggel a nyitást követően azonnal eséssel kezdte a napot nyitással folytatta a BUX, de délre már visszatornázta a reggeli erős mínuszokat. A hullámzás miatt 84 259 pontig csúszott, ami 1096,42 pontos, azaz 1,28 százalékos visszaesést jelent a keddi záróértékhez képest. Ezt követően újból a 83 ezres tartományban mozog az index. A forgalom délelőtt 8,5 milliárd forintnál járt, ami átlagos aktivitást jelez, de a hangulat nyomott maradt.
Minden vezető részvény gyengült
-
OTP: 23 220 forintra esett, ez 250 forinttal, 1,07 százalékkal alacsonyabb árfolyamot jelent
-
MOL: 48 forinttal gyengült, 1,64 százalékos esés után 2872 forinton forog
-
Richter: 120 forintot veszített értékéből, így 10 120 forinton áll
-
Magyar Telekom: 18 forintos mínusszal 1532 forinton zárta a délelőttöt
Mi áll a gyengülés mögött?
A visszaesés hátterében nemcsak a nemzetközi hangulatromlás és az amerikai vámháborús hírek állhatnak, hanem a profitrealizálás is szerepet játszhat, hiszen a tegnapi napon a BUX közel 4 százalékos emelkedést produkált.
Hogyan tovább BUX?
A befektetők most kivárnak, és figyelnek: lesz-e újabb külkereskedelmi fejlemény, vagy a jegybankok kommunikációja hoz változást? A nap további részében érdemes lesz figyelni az amerikai nyitást is, ami tovább befolyásolhatja a BÉT alakulását.
A jelen cikkben leírt információk, elemzések a szerző magánvéleményét tükrözik. A jelen cikkben leírtak nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen cikk nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Címlapkép forrása: Shutterstock